Nakon uspjeha u Kini varaždinskim robotičarima srebrna medalja u Australiji

Objavljeno: 29.09.2015. 09:02

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:05

Varaždinski robotičar Ivan Kolarić iz udruge Robofreeak te dva osnovnoškolca – Noa Šoić i Sven Vojnović ostvarili su vrhunske rezultate na otvorenom natjecanju RoboCup Junior u  Australiji u novoj kategoriji “Rescue open“...

Naime, Ivan Kolarić je s kolegom Jankom Pribičevićem u svojoj kategoriji osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju. I dvojac varaždinskih osnovnoškolaca pokazao je da je dobro pripremljen jer su dečki osvojili četvrto mjesto. S njima je na put 22. rujna krenuo i Jona Šoić koji se odlično snašao u situaciji kada mu se razbolio kapetan ekipe.

Inače, na prvenstvu u robotici koje se od 25. do 27. rujna održavalo u Adelaideu sudjelovalo je sedam učenika iz Zagreba i Varaždina.

Vođa ekipe koja je nakon uspjeha u Kini sada još jednom potvrdila svoj status bio je Ivica Kolarić, profesor tehničke kulture na 1. Osnovnoj školi Varaždin.