Najuspješnija godina u povijesti BK Vindija

Seniorska momčad Baseball kluba Vindija izborila je čak šest finala u 2009. godini
Objavljeno: 11.03.2010. 08:27

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:57

Za Baseball klub Vindiju 2009. godina bila je daleko najuspješnija u njihovom 25 godina dugom radu. Seniorska mom?ad izborila je ?ak šest finala - ?etiri na službenim ligaškim natjecanjima, te još dva na me?unarodnim turnirima. - Osvojili smo naslov prvaka u srednjoeuropskoj Interligi, što je izuzetni uspjeh obzirom na kvalitetu tog natjecanja. Prvi smo bili na me?unarodnom turniru u ?eškoj, dok smo na sli?nom natjecanju u Austriji osvojili drugo mjesto. Naslove doprvaka, porazima tek u finalnim me?evima, osvojili smo u prvenstvu Hrvatske, kao i doma?em kupu, te u europskom Kupu CEBA – podsjetio je na najve?e rezultate prve mom?adi varaždinski trener Aleksandar Beki?. Vindija je tijekom prošle godine odigrala u svim uzrastima 136 utakmica, od ?ega ?ak njih 65 nosi me?unarodni karakter, a velike uspjehe ostvarili su i mla?e uzrasne kategorije. - U kategorijama mladeži, kadeta i juniora osvojili smo naslove doprvaka u doma?em prvenstvu. Mla?i uzrasti su nam tijekom 2009. godine odigrali i više od 80 utakmica – dodao je Beki?. Varaždinci su se istaknuli i kao odli?ni organizatori. Tako su ugostili male bejzbolaše na 3. dvoranskom turniru, dok je tijekom Špancirfesta održan i 12. me?unarodni turnir Vindi Iso sport. - Svakako posebnosti našeg kluba su i dani otvorenih vrata, koje smo organizirali po tre?i put, kao i 2. me?unarodni seminar za bejzbol trenere. Na taj na?in želimo u mnogim stvarima biti predvodnici razvoja bejzbola u ovom dijelu Europe. Bila je to godina u kojoj je obilježeno 25 godina uspješnog djelovanja, kao i 15 godina suradnje s Poslovnim sustavom Vindija. - Suradnja je i više nego uspješna. Vindija nas prati u svakoj našoj ideji, a mi im na povjerenju uzvra?amo dobrim rezultatima – zaklju?io je Beki?.