Zagreb bolji pred tri tisuće gledatelja

Pred tri tisuće gledatelja Zagreb CO i bez Balića pobijedio Varteks Di Caprio
Objavljeno: 01.12.2010. 07:09

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:56

Kao što se i o?ekivalo, Varteks Di Caprio nije mogao parirati višestrukim državnim prvacima, rukometašima Zagreb Croatia Osiguranja. Kona?an rezultat bio je 25:38, za mom?ad koja je za vikend uvjerljivo slavila i protiv Flensburga. Mom?ad Nenada Kljai?a u Varaždin je stigla oslabljena, bez Bali?a i Val?i?a, a glavni igra?i igrali su tek dvadesetak minuta. Ipak, važnije od same utakmice svakako je ?injenica da je susret odigran pred ?ak tri tisu?e gledatelja, što je jedan od rekorda varaždinske dvorane. - Šteta jedino da ovakav broj gledatelja ne dolazi na svaku utakmicu, primjerice na one utakmice ranije, gdje smo dali sve od sebe i na kraju pobije?ivali suparnike s kojima se možemo mjeriti. U ovoj utakmici danas nismo imali što tražiti - kazao je trener Varteks Di Caprija Željko Golik. Doma?i rukometaši držali su priklju?ak do 11. minute, kada je rezultat bio 7:9. Tada Zagrebaši rade veliku razliku, te serijom od ?ak 10:2 odlaze do nedostižnog vodstva 19:9. Semafor na poluvremenu pokazivao je 11:22. Trener Golik, sukladno o?ekivanjima, prigodu za nastup pružio je i igra?ima koji su manje igrali, ?uvaju?i ipak "izraubane" najvažnije igra?e za utakmice koje slijede, protiv Me?imurja, Nexea i Siscije, gdje tako?er objektivno nisu favoriti, ali mogu barem pokazati "zube". Doma?i rukometaši uspjevali su u nastavku zadržati priklju?ak sa mom?adi Zagreba, tako da je na kraju prednost gostiju bila "tek" 13 pogodaka. - Malo se teško nakon europskih motivirati za ove doma?e utakmice, no mi se trudimo sve odraditi maksimalno profesionalno, tako je bilo i u ovoj utakmici. Što ste ti?e europskih nastupa, nas još o?ekuje ogled s Bosnom, a onda ?e biti jako važna utakmica sa Ciudad Realom, gdje možda i možemo iznenaditi, ukoliko nam se sve poklopi kako treba - kazao nam je nakon susreta vratar Gorazd Škof. Prigodu u redovima Zagreba dobro je iskoristio Adnan Jaški?, koji je postigao osam pogodaka, do je Jakov Gojun postigao šest golova. U redovima Varaždinaca najprecizniji je bio Domagoj Babi? sa osam golova, a iskusni Jaga?i? pridodao je šest golova. Varteks Di Caprio ve? u subotu igra sljede?i susret u ?akovcu, a ve? u srijedu pred varaždinskom publikom je još jedna "poslastica", dolazak naši?kog Nexea. - Odradit ?emo ta tri preostala ogleda maksimalno pošteno, truditi se iznenaditi, a nakon toga, zasluženi odmor. Mislim da smo sve dosad odradili odli?no, nalazimo se na visokoj poziciji, a zamislite što bi tek bilo da imamo pravu podršku. Šteta što dosad to nije prepoznato, jer bi mogli napraviti jako velike stvari - zaklju?io je trener Varteksa.