zlato i bronca

Učenici Centra „Tomislav Špoljar“ ostvarili uspjeh na Državnom prvenstvu

Objavljeno: 12.05.2017. 14:43

Zadnja izmjena: 12.05.2017. 14:46

Učenici Centra za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar sudjelovali su na završnici Državnog prvenstva školskih športskih društava osnovnih i srednjih škola. Sudionici ovog Prvenstva natjecali su se u atletici, plivanju, stolnom tenisu i štafetnim igrama.

Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar predstavljali su učenici od kojih je Ivan Marinović osvojio zlatnu medalju u trčanju na 80 m i brončanu u bacanju kugle. Danijela Križanec pak je bila zlatna u bacanju kugle, dok je Valentina Hrženjak osvojila broncu u skoku u dalj. Iako nisu osvojili medalje, ostali natjecatelji postigli su dobre rezultate.

Mjesto zbivanja je bio Poreč, a na ovom Državnom prvenstvu za učenike s intelektualnim teškoćama sudjelovalo je 330 natjecatelja iz 51 Centra, osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske u kojima se obrazuju djeca s intelektualnim teškoćama, što je najviše od kada se održava ovo natjecanje.