Varteks Di Caprio pobjedom do "sigurne zone"

Objavljeno: 20.03.2011. 20:17

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Rukometaši Varteks Di Caprija odagnali su sve brige oko ostanka u ligi, pobjedivši u nedjelju na domaćem parketu Medveščak rezultatom 36:29.

Pobjeda je zapravo bila i očekivana, jer je Medveščak na pretposljednjem mjestu tablice, niti sjena nekad slavnog kluba. Unatoč tome, zadavali su dosta problema rukometašima Varteksa.

Gosti iz Zagreba držali su se dobro na početku susreta, a potom su u 24. minuti, kod rezultata 13:11, varaždinski rukometaši napravili seriju 6:0 i s velikih 19:11 otišli na odmor.

Činilo se da će ostatak utakmice biti tek rutina, no opuštanjem na početku drugog dijela gosti se vraćaju u potpunosti u susret, smanjuju prednost na samo dva gola, a Varteks Di Caprio je u prvih 15. minuta postigao samo četiri gola. Medveščak NFD je čak i poveo 23:24 u 45. minuti.

Nezadrživ je za varaždinske rukometaše bio Tin Kontrec, koji je do kraja utakmice postigao čak 11 pogodaka, dok je Ivančanin Marko Gotal svojem bivšem klubu postigao pet golova.

Posljednji dio utakmice pripao je u potpunosti rukometašima Varteksa. U posljednjih 10 minuta ulazi se sa vodstvom 28:26, a kod 31:27, gosti potpuno padaju te je na kraju prednost došla do velikih sedam golova.

Najefikasniji u redovima Varteks Di Caprija bili su Vincek sa sedam golova i Jagačić sa šest, a po pet golova postigli su Prole i Ledinski.