Varteks poražen kod kuće od Istre 1961

Pretposljednji klub HNL-a iz Varaždina odnosi tri boda važna za opstanak
Objavljeno: 06.03.2010. 16:59

Zadnja izmjena: 07.12.2015. 08:57

NK Varteks je u utakmici 19. kola Prve HNL u Varaždinu izgubio od NK Istra 1961 rezultatom 0:2 (0:0). Strijelci za goste bili su Mislav An?elkovi? u 64.  i Asim Šehi? u 72. minuti. Nakon lošeg nogometa u prvih 45 minuta, nastavak je donio nešto više uzbu?enja. Tako je Brezovec u 47. minuti odli?nim udarcem iz daljine pogodio pre?ku, a gosti su poveli u 64. minuti nakon slaloma An?elkovi?a kroz obranu kroja?a. Samo osam minuta kasnije Asim Šehi? Istri donosi veliku prednost i postavlja kona?ni rezultat - prvi udarac Dreven mu je obranio, ali napada? gostiju odbijenu loptu ipak šalje u mrežu. Pokušali su toga Varaždinci napadati i s tri napada?a, umjesto Golubara u igru je ušao Frljužec, ali ni od toga nije bilo koristi. - Ova igra bila je ispod svake kritike. Tek smo po?etkom nastavka djelovali kao ozbiljna mom?ad. Nakon primljenog prvog pogotka teško je bilo o?ekivati preokret. Nismo mom?ad koja se zna vaditi iz rezultatskog minusa – rekao je nakon završene utakmice s Istrom, trener kroja?a Damir Jaga?i?. Ve? u sljede?oj re?enici dao je naslutiti smjenu na trenerskoj klupi. - Prespavat ?u. U jutro ?u sigurno biti pametniji. Razgovarat ?u s direktorom Juki?em i sportskim direktorom Toplakom. Ako moja smjena može donijeti šok za bu?enje mom?adi, spreman sam i na taj korak. Volim ovaj klub i sve ?u u?initi za njega – poru?io je Jaga?i?. Tjedna zbivanja oko kluba koja su kulminirala štrajkom zaposlenika, zbog kojeg je bilo upitno i odigravanje same utakmice, o?ito su ostavila traga na igra?ima. - Mogu shvatiti da sve te stvari utje?u na našu dnevnu rutinu, ali ne prihva?am da igra? može iza?i na travnjak i misliti na bilo što drugo osim na igru i utakmicu – zaklju?io je Jaga?i?. Istra je tako u Varaždinu došla do važnih bodova za opstanak u Prvoj HNL, a NK Varteks je ostao na dosad osvojenih 20 bodova i 11. mjestu Prve HNL, ponajviše zahvaljuju?i porazima Me?imurja u Sesvetama i  samo bodu Zadra protiv Karlovaca, koji su izborili golom iz jedanaesterca u posljednjim trenucima susreta. U sljede?em, 20. kolu NK Varteks gostuje u Kranj?evi?evoj kod NK Zagreb. Susret se igra u petak s po?etkom u 17.00 sati. Rezultati 19. kola Prve HNL: Varteks - Istra 1961 0:2 Lokomotiva - Zagreb 1:0 Rijeka - Cibalia 1:1 Inter - Hajduk 0:3 Slaven Belupo - Šibenik 2:2 Zadar - Karlovac 1:1 Croatia Sestvete - Me?imurje 2:1 Osijek - Dinamo 0:1 Tablica Prve HNL: 1. Dinamo 45,  2. Cibalia 37... 10. Inter 20, 11. Varteks 20, 12. Zadar 20,  13. Me?imurje 20, ...16. Croatia Sesvete 10