Županijski kup: Plitvica preokretom do trofeja

Objavljeno: 15.06.2013. 20:42

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 08:30

Ono što je u prvih nekoliko minuta na stadionu Varteksa izgledalo kao jednosmjerna ulica, na kraju se pretvorilo u veliko iznena?enje. Plitvica iz Gojanca izvela je u finalu Županijskog nogometnog kupa preokret protiv favorizirane ludbreške Podravine i sa 3:2 osvojila trofej...

Novope?eni prvaci 1. županijske lige, koji ?e sljede?eg tjedna igrati kvalifikacije za put u 3. HRL Sjever, sami su sebi za 40. godišnjicu kluba poklonili dvostruku krunu. Prvih 20 minuta u Varaždinu, me?utim, nije davalo ni obrise takvog scenarija.

Podravina je ve? nakon 50-ak sekundi kreirala prvu akciju, u kojoj je Nikola Valjak uba?aj Miljenka Mumleka iz voleja lansirao preko gola. Tek što je Plitvica pohvatala konce i prvi put prešli centar, Ludbrežani su poveli. Valjak se ovoga puta odmaknuo na ve?u distancu te s više od 20 metara kaznio tromost brani?a iz Gojanca. Vratar Kiši?ek bio je nemo?an.

Plitvica je prvi put pokazala zube u 13. minuti, kada je Nino Melnjak glavom nakon centaršuta Horvata pucao pokraj vratiju. Podravina je u 17. odgovorila daljinskim šutom Slunjskog, da bi samo dvije minute kasnije Marko Bubli? udvostru?io vodstvo. Nakon kra?eg kombiniranja oko šesnaesterca, prihvatio je jedan otpadak i lansirao ga u mrežu.

Premda je nakon pola sata Podravina mogla voditi ve? sa tri ili ?etiri pogotka razlike, Plitvica je inicirala svoj filmski preokret. Nakon što su se uspješno obranili od solo-prodora Hojskog, tra?ak nade upalio im je Luka ?rnila. Za highlight utakmice namjestio se na nekih 20 metara, iskoristio prazan prostor ispred sebe i odapeo u rašlje vratara Edija Kova?i?a. U tom su se trenutku probudili i navija?i iz Gojanca, koje su dotad svojim bubnjevima i trubama uspješno nadglasavali Ludbrežani.

Na po?etku drugog poluvremena trener Plitvice Dragutin Posavec posegnuo je za džokerom, legendom kluba Krunoslavom Buhinom. Njegova je odluka dobila munjevitu afirmaciju. Nakon samo desetak sekundi u igri, Buhin se u šesnaestercu najbolje snašao te slobodan udarac Kocijana pretvorio u gol za izjedna?enje.

Uzdrmana Podravina pokušala je reagirati pokušajima Mumleka i Kosira, ali Plitvi?in vratar Kiši?ek više se nije dao iznenaditi. Tempo igre je u zadnjih pola sata osjetno usporio, što su igra?i Plitvice koristili za individualne pokušaje. Kocijan je s gotovo 30-ak metara pucao iznad gola, dok je Melnjak nakon uba?aja Buhina šutirao izravno u Kova?i?a. Podravina je probala preko Tarandeka i Hojskog, a onda je uslijedio hladan tuš.

U 86. minuti, Nino Melnjak je izveo minijaturu u šesnaestercu, namjestio se na udarac i naciljao dalji kut Kova?i?a. Pogodak je izazvao delirij kod navija?a Plitvice, a Podravina se više nije uspjela oporaviti. Drugi put u samo tri godine mom?ad iz Gojanca osvojila je Županijski nogometni kup.

- Nevjerojatni finale! Prebrzo smo primili golove, u prvih 20 minuta nismo se snašli. Oni su na poluvremenu mogli voditi sa 4:0, taj bi rezultat bio sasvim realan. Sre?om, kasnije smo se uspješno branili, korigirali igru i ?ekali svoje prilike. Igra na kontru bila je dobitna formula. Bio je to najljepši kraj strašno turbulentne sezone. De?ki koji su na treninge i utakmice dolazili s posla i polja stavili su šlag na tortu. Bolje ne može - priznao je trener slavljenika Dragutin Posavec.

Strateg poražene mom?adi Nevenko Blagaj bio je nakon utakmice vidno utu?en. Neko vrijeme je ostao sjediti na klupi i razmišljao o podba?aju.

- Htjeli smo riješiti utakmicu u prvom poluvremenu. Sve je po?elo kako smo planirali, rano smo izgradili pozitivan rezultat, a onda smo nakon odmora pokazali neshvatljivo puno opuštenosti i individualizma. Ne želim nikoga prozivati ni kritizirati, ali to nije bila igra Podravine koja nas je krasila ovoga prolje?a. Ciljevi za sljede?u sezonu? Nemojte me to pitati... Danas sam pukovnik, sutra ?u možda biti pokojnik. U nogometu se sve mijenja preko no?i - izjavio je Blagaj.

Varaždinski finale to je pred oko dvije tisu?e ljudi najzornije potvrdio.

Plitvica - Podravina 3:2 (1:2)

Sudac: Mario Zebec (Lovre?an). Stadion: Varteks Varaždin. Gledatelja: 2000.

Strijelci: 0-1 Valjak (6.); 0-2 Bubli? (19.); 1-2 L. ?rnila (31.); 2-2 Buhin (53.); 3-2 Melnjak (86.)

Plitvica: Kiši?ek - M. Pomper (68. Tomaši?), Gredelj, I. ?rnila, Zgrebec - M. Horvat, V. Horvat, L. ?rnila, Tkal?ec (52. Buhin) - Kocijan, N. Melnjak (90. M. Horvat). Trener: Drago Posavec.

Podravina: Kova?i? - N. Pomper, Tarandek, Dragulji?, Va?unec - Slunjski, Bubli? (56. Sabol) - Hojski, Mumlek, Valjak - Kosir (70. ?ižmešija). Trener: Nevenko Blagaj.