1.ŽNL: Dubravka na krilima Janovića razbila Srakare

Objavljeno: 14.03.2015. 19:11

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

U Prvoj županijskoj ligi u subotu su odigrana dva susreta. Rudar 47 je pobijedio Polet u Tuhovcu 3:0, dok je Dubravka kod kuće deklasirala posljednjeplasirani Sračinec 7:1.

Iako su nogometaši iz Turčina uvjerljivo slavili, prvi su poveli Srakari u 25. minuti preko Roberta Hudoletnjaka koji je smireno s desetak metara svladao vratara Dubravke, Dejana Špicera.

Sedam minuta kasnije napadač Dubravke sudario se vratarem Sračinca, Sinišom Vukovićem, a sudac Marinko Ćosić pokazao je na bijelu točku. Siguran je bio Matija Janović.

Do kraja prvog dijela mrežu su ostale netaknute s obje strane pa se rezultatom 1:1 otišlo na odmor.

U sedam minuta nastavka nogometaši Dubravke postigli su čak tri pogotka. U 47. zabio je Janović, dvije minute kasnije isti igrač zakucao je loptu u mrežu gostiju, a u 52. minuti Tomislav Cepanec odmjerenim udracem iz slobodnog udarca postavio je 4:1.

Samo sedam minuta kasnije pao i je i pet pogodak Dubravke. On je bio je djelo Antonija Horvatića koji je odbijanac pospremio u mrežu Srakara. U 67. minuti Janović je zabio svoj četvrti gol na susretu, a konačni rezultat postavio je Horvatić u 76. minuti.

- Zadovoljni smo što smo se vratili na pobjedničke staze iako u prvom dijelu nismo briljirali. U drugom dijelu, otvorili se meni i cijeloj ekipi, što smo iskoristili i na kraju zasluženo slavili- rekao je Matija Janović, strijelac četiri pogotka.

S druge strane gosti su se žalili na vrlo diskutabilan jedanaesterac, iz kojeg je domaćin izjednačio.

- Oštećeni smo, no što se može. Taj jedanaestereac usmjerio je tijek susreta i mi smo jednostavno pali u nastavku - rekao je vratar Sračinca, Siniša Vuković.

Odigrana su i dva susreta u Drugoj ŽNL Istok. Varaždinska Mladost poražena je kod kuće od Slobode Tužno 2:1, dok je Udarnik 32 u Gornjem Kučanu izgubio od topličke Mladosti 4:2.

U 2.ŽNL Zapad u subotu su se susreli Mladost i Vratno u Družbincu, a slavili su Vratinišćani s 10:1.

Dubravka - Sračinec 7:1 (1:1)

Igralište Turčin
Gledatelj: 50
Sudac: Marinko Ćosić

Strijelci: 0:1 Hodoletnjak (25), 1:1 Janović 11m(32), 2:1 Janović (47), 3:1 Janović (49), 4:1 Cepanec (52), 5:1 Horvatić (59), 6:1 Janović (67), 7:1 Horvatić (76)

Dubravka: Špicer, Blaži, Rogar (od 46. Bešanić), Janušić (od 53. Jurinec), Medved, Hrastić, Horvatić, Belčić, Pavličević (od 68. Kaniški), Cepanec (od 78. Vuk), Janović (od 71. Petrić), Trener: Rado Mlakar

Sračinec: Vuković, Premužić (od 71. Ciglar), Hrženjak (od 78. Crnčec), Kuhar, Be. Hudoletnjak, Šmic, Ro. Hudoletnjak, Vincek, Ilievski, Kocijan, Trener: Krešo Vincek