prvi sportski događaj u godini

39. NOVOGODIŠNJA UTRKA U glavnoj utrci pobijedio Kenijac Hillary Kiptum Maiyo Kimayio

Objavljeno: 01.01.2017. 07:02

Zadnja izmjena: 01.01.2017. 09:30

Točno u ponoć na ulicama Varaždina odigrao se prvi sportski događaj ove godine - 39. Novogodišnja utrka, s rekordnih 305 natjecatelja. Sasvim očekivano, pobjede su odnijeli inozemni natjecatelji.

U glavnoj utrci pobijedio je 22-godišnji Kenijac Hillary Kiptum Maiyo Kimayio koji je stazu od 6,4 km istrčao za 18 minuta i 57 sekundi, te time pretekao za 5 sekundi Mađare Lászlo Gregora i Barnabás Benea. Zanimljivo je da su sva tri prvoplasirana iz Benedek Teama. Hillarijy je ovo 62. natjecateljska pobjeda, a među njima su i pobjede na zagrebačkom i banjalučkom polumaratonu. Najbolje plasirani Varaždinac je Ivan Čorba, na 8. mjestu s gotovo 4 minuta zaostatka za pobjednikom. U utrci na 3200 metara pobijedila je srbijanska atletičarka Olivera Jevtić, a Varaždinka Valentina Belović je zauzela solidno 8. mjesto. Među trkačima koji su nastupili izvan konkurencije prvih osam mjesta zauzeli su Varaždinci, a najbolji je bio Krunoslav Borovec.