Atletsko prvenstvo Hrvatske

Atletičari Slobode osvojili šest medalja

Objavljeno: 01.08.2016. 09:06

Zadnja izmjena: 01.08.2016. 09:06

U Zagrebu je održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke u organizaciji Zagrebačkog atletskog saveza. Kako je sezona već davno završila velikim međunarodnim natjecanjima, malobrojna ekspedicija AK Sloboda  pokazala je kako  je uvijek spremna za najbolje plasmane i rekorde.

Iskusni Mirko Mičuda u  bacanju kladiva bio je prvi sa 67.03 m., a Damir Posavec u skoku u vis drugi sa preskočenih 207 cm i  osobnim rekordom. Kristina Dudek osvojila je drugo mjesto u utrci na  400m sa 54.27,  a zlato joj je izmaklo za „prsa“. Na kraju sezone iznenadila je i Franja Želimorski u bacanju koplja sa osvojenim 3. mjestom, osobnim rekordom i bačenih 49,26 m. Pobjedu je odnjela olimpijka Sara Kolak, bivša članica Slobode koja sada nastupa za AK Kvarner Rijeka.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojila je i  Petra Špicar u troskoku sa 10.64 m. Posebnu je požrtvovnost pokazala i mlađa juniorka i državna reprezentativka Paula Šimunčić na 3000 m zapreke osvojivši srebrnu medalju sa vremenom 12:00:40. U toj utrci postignut je državni rekord i rekord prvenstva.

Zaniumljivo je spomenuti kako je Paula 200 metara prije cilja vrlo nezgodno pala na zapreci i izgubila drugo mjesto, ali se brzo i hrabro pridigla i uspjela ponovno osvojiti poziciju koju je držala cijelu utrku. Nastupio je još i Karlo Marcijuš  na 400 m koji se plasirao na  deseto mjesto, dok je utrci na  200m bio deveti sa vremenom 23.32. Tako su se atletičari Slobode sa seniorskog prvenstva vratila sa šest osvojenih medalja.