Cedevita se plasirala među 16 najboljih u Eurokupu

Objavljeno: 22.12.2010. 02:41

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:07

Košarkaši Cedevite ostvarili su povijesni uspjeh svladavaši u Draženovom domu ukrajinski Azovmaš s 88:84 te su si tom pobjedom osigurali odlazak među 16 najboljih momčadi u Eurokupu. Do pobjede ih je nosio sjajni Dontaye Draper 32 poena, sedam asistencija i pet skokova.

Gosti iz Ukrajine su bolje ušli u susret te su u 5. minuti tricom našeg Drage Pašalića poveli sa 14:8. Međutim, Zagrepčani uzvraćaju serijom 6:0, a Corsley Edwards zaključujuće prvu četvrtinu s dva pogođena slobodna bacanja za 24:20 Cedevite.

U drugoj četvrtini gosti rade seriju 8:0 te u 15. minuti vode s 32:28, a kasnije su još malo i povećali tu prednost na +6 (36:30). No, sjajni Vedran Vukušić i Dontaye Draper vraćaju prednost domaćima na 42:40. Ukrajinci ipak na odmor odlaze s +2 (44:42) tricom Oleksandra Skutjelnika te jednim pogođenim slobodnim bacanjem Maksima Pustozvonova.

Neizvjesna utakmica nastavila se i u trećem periodu, a kod rezultata 46:42 za goste, Cedevita na krilima Drapera i Edwardsa radi seriju od 11:3 te ponovno prelazi u vodstvo (53:49) te se u posljednjih deset minuta ušlo s prednošću domaćih od 69:66. Domaći su taj dio igre dobili s 27:22.

Tomislav Petrović tricom je odveo domaće na +6 (74:68), a šest minuta kasnije isti je igrač pogodio i za dva te je odveo svoju momčad do velikih +8 (85:77) dvije minute prije kraja utakmice. A kada su se gosti košem Ramela Curryja približili na 83:85, za Cedevitu se ukazao iskusni Vladimir Krstić koji tricom odlučuje pobjednika, a važno je za spomenuti da su to Krstiću bili prvi poeni na utakmici. Gosti su do kraja utakmice uspjeli tek ublažiti poraz, a taj jedan poen za njih je postigao danas odlični Chris Owens.

Cedevitu je do ovog povijesnog uspjeha predvodio sjajni Draper s 32 poena, sedam asistencija i pet skokova, a na njemu je skrivljeno i osam prekršaja. Edwards je također bio odličan postigavši 22 poena uz devet skokova. 11 poena dodao je Vukušić dok je deset upisao Petrović.

Goste su predvodili Owens s 29 koševa, šest skokova te po tri asistencije i osvojene lopte. 15 poena dodao je Fred House dok je 12 upisao Pustozvonov, a deset Skutjelnik. Drago Pašalić je utakmicu završio s osam poena i šest skokova.