Dabrovi u Umagu pretrpjeli treći premijerligaški poraz

Objavljeno: 26.02.2015. 10:48

Rukometaši Gradskog rukometnog kluba Varaždina 1930 u srijedu su odigrali susret 19. kola Premijer lige kod Umaga, a Umažani su im nanijeli treći ovosezonski poraz slaveći 30:26.

Varaždinski rukometaši dobro su ušli u susret  i u 10. minuti imali vodstvo 3:6. U nastavku prvog dijela održavali su razliku te na odmor otišli rezultatom 11:14.

U drugo poluvrijeme Umažani su ušli serijom 3:0 te izjednačili na 14:14, a u 40. minuti prešli su u vodstvo od 16:15. Tom vodstvu u sljedećih pet minuta dodali su četiri zgoditka te se odlijepili na plus pet (20:15).

Tako su si domaći rukometaši osigurali mirnu završnicu u kojoj su se Dabrovi uspjeli približiti na minus tri, no snage za preokret nije bilo. Umag je slavio 30:26.

Najraspoloženiji u redovima varaždinskih rukometaša bio je Ante Tokić s osam pogodaka, dok su Martin Marčec i Tin Kontrec dodali po četiri zgoditka.

Rukometaši Sivija Ivandije pretrpjeli su tako treći premijerligaški poraz, a u sljedećem kolu koje je na rasporedu u subotu ugošćuju Poreč.

Umag - GRK Varaždin 1930 30:26 (11:14)

Umag: Ravnić 7, Sever 3(2), Petričević 1, Bošnjak 5, Stapar 6, Seferović 3, Babić 5, Milinković (14 obr.), Borilović, Lovrić, Rogić, Matošević, Beliga, Burnić, Vukotić, Horozović,

GRK Varaždina 1930: Galić (3 obr.). Šipić 1, Jeftić 1, Kontrec 4, Vincek, Meštrić, Iv. Sršen 3, Vidaček 2, Špikić (7 obr.), Tokić 8(2), Huđ 1, Do. Sršen 1, Trefil, Herman 1, Marčec 4, Trener: Silvio Ivandija