nadvladali metalac

Dabrovi započeli sezonu na najbolji mogući način - iz Zagreba se vraćaju s oba boda

Objavljeno: 24.09.2017. 17:13

Zadnja izmjena: 24.09.2017. 20:36

Ždrijeb je htio da naša dva glavna rukometna kluba jučer igraju sa zagrebačkim ekipama - i u oba slučaja pobjede. GRK Varaždinu je to pošlo za rukom protiv zagrebačkog Metalca.

O koliko se neugodnom gostovanju radi dovoljno govori podatak da je Metalac prošle godine bio na tablici iznad Varaždinaca, a uz to su Zagrepčani u pretposljednjem kolu prošle godine slavili usred Varaždin. No, naši se rukometaši nisu previše opterećivali prošlošću, odmah su krenuli na pobjedu i prvo poluvrijeme riješili u svoju korist s 11:8. Drugo je poluvrijeme započelo s 3 gola Metalca, zatim je još dvaput rezultat izjednačen, ali na koncu Dabrovi uspijevaju pobijediti s 24:21. Najefikasniji u redovima Dabrova bili su Vidaček i Vrdoljak s po 5 pogodaka, značajno je pridonio i golman Črnila koji je obranio 13 udaraca - među njima i 2 sedmerca. Tako je prvo kolo Premijer lige GRK Varaždin zaključio s pobjedom i najavio borbu za bolji plasman ove godine.