Prva županijska nogometna liga

Efikasan početak

Objavljeno: 22.08.2016. 08:37

Zadnja izmjena: 22.08.2016. 08:37

Vrlo efikasni bili su strijelci u 1. kolu Prve županijske lige. Na sedam utakmica postigli su čak 32 gola što daje odličan prosjek od 4,5 gola po utakmici. Ako je suditi po početku, čeka nas uzbudljiva nogometna jesen.

Najuvjerljivija je bila Ivančica koja je na svojem terenu pobijedila Mladost iz Šemovca sa čak 5:0. Dvostruki strijelac za Ivančane bio je Darko Jagić, a pridružili su mu se svojim golovima Loparić, Kolarek i Vuković.

Zanimljivo i efikasno bilo je i u Turčinu gdje su  „udruženi“ Dubravka i Zagorec svladali prošle sezone vrlo dobri Obreš sa čak 5:1. Mario Hrebak postigao je hat-trick, jednom se u strijelce upisao Janušić, a jednom i golman Obreša Hrženjak koji je zatresao vlastitu mrežu. Počasni gol za goste postigao je Magdić.

Rudar je u svojem Ladanju iznenadio pretendenta za naslov Polet iz Cestice pobijedivši  ga 4:2. Zanimljivo, nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a onda su Cestičani u 50. minuti poveli preko Humeka. Boro Možanić izjednačio je četiri minute kasnije, Korpar (67.) i Kokotec (74.) napravili su lijepu prednost od 3:1, da bi Hutinski u 76. minut smanjio na 3:2 i donio neizvjesnost. Ipak, Škundić je svojim golom u 88. minuti riješio sve dileme oko pobjednika.

Bednja je na svojem terenu svladala Budućnost iz Vidovca 3:1. Žugec je pogodio za 1:0 u 8. minuti, iskusni Miko izjednačio je u samoj završnici prvog poluvremena, a onda su u nastavku Ivančić (60.) i Kulji (90.) donjeli pobjedu Bednji.

Rezultati 1. kola Prve ŽNL: Bednja – Budućnost 3:1. Sloga – Podravac 1:3, Mladost (M) – lepoglava 5:2, Dubravka Zagorec – Obreš 5:1, Ivančica – Mladost (Š) 5:0, Rudar – Polet 4:2, Drava – Plitvica 0:0.