Jan Ožeg osvojio naslov državnog prvaka u bacanju kugle

Piše: IT/eVaraždin

Objavljeno: 24.02.2015. 19:37

Članovi Atletskog kluba Sloboda nastupili su na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za kadete i kadetkinje u Rijeci, a Jan Ožeg postao je državni prvak u bacanju kugle.

Ožeg je do titule stigao u kategoriji kugle do četiri kilograma, s rezultatom 16.57 metara.

Na četvrtim mjestima završile su Orhidea Leščak u utrci na 60 metara prepone (9.68) i Klara Martinez u utrci na 60 metara (8.29). Peta je bila Ana Majdak u bacanju kugle (10.97m), a na šestim mjestima završili su Leonarda Bosilj u bacanju kugle (10.80) i Andreas Jozepović u skoku u dalj (5,43).

Lara Nakić bila je 13. u skoku u dalj (4.44m), Andreas Jozepović zauzeo je 14. mjesto u utrci na 60 metara (8.08), a Leon Vuković bio je 16. u utrci na 60 metara (8.13).

Svi varaždinski atletičari postigli su osobne rekorde. Na natjecanju je novi hrvatski rekord za kadetkinje postigla Tadea Lažeta u bacanju kugle od 3 kilograma s hicem od 14,16 metara. Dosadašnji rekord bio je 14 centimetara slabiji.