Završena sezona

Kadeti Plivačkog kluba „Varaždin“ ostvarili nevjerojatne rezultate na Prvenstvu Hrvatske

Objavljeno: 25.07.2016. 08:11

Zadnja izmjena: 25.07.2016. 08:13

Na novom zagrebačkom plivalištu na Sveticama od 21. do 24. srpnja održano je Prvenstvo Hrvatske. Okupilo se oko 500-tinjak najboljih plivačica i plivača iz 32 hrvatska kluba. Tri kadeta Plivačkog kluba „Varaždin“, Karlo Hajdinjak, Jakov Igrec i Lovro Pintarić, ostvarili su odlične rezultate.

Karlo Hajdinjak osvojio je svoju prvu medalju na Prvenstvu Hrvatske, što je ujedno i prva medalja za PK „Varaždin“ na nivou države. S isplivanim osobnim rekordom, Karlo je bio brončani na 100 prsno. Na 200 m prsno zauzeo je visoko peto mjesto, a istaknuo se i sa 100 m slobodno – prvi put isplivao je ispod minute (59,24). Na 200 m mješovito zauzeo je 13. mjesto, a na 100 m delfin 15. mjesto. U svim disciplinama isplivao je osobne rekorde.

Jakov Igrec nastupio je u četiri discipline i također u svima isplivao osobne rekorde. Zauzeo je 12. mjesto na 200 m delfin, 15. mjesto na 400 m mješovito, 17. mjesto na 400 m slobodno i 26. mjesto na 200 m mješovito.

Lovro Pintarić nastupio je na 200 m delfin i u kategoriji s godinu dana starijim plivačima zauzeo 19. mjesto.

Ovim natjecanjem PK „Varaždin“ veoma uspješno završava sezonu, a sad slijedi ljetna pauza do rujna.