Košarka: Grafičar uvjerljiv u županijskom derbiju, slavila opet i Vindija

Objavljeno: 16.02.2015. 19:54

Odigrane su utakmice 17. kola A-2 lige Sjever koje je donijelo i županijski derbi Grafičar – Ivančica. Ludbrežani su pobijedili čak 95:64, a slavila je i Vindija protiv Čakovca, 84:68.

Ludbreški košarkaši baš ništa nisu prepustili slučaju protiv Ivančana, već su u prvoj četvrtini pobjegli deset koševa (24:14), na poluvremenu već imali i plus 22 – 52:30. U nastavku je tempo smanjen, ali su Grafičaru pripale i preostale dvije četvrtine, za ukupnih plus 31 – 95:64. Manuel Novak s 19 i Bušić sa 17 poena bili su prvi strijelci ludbreške momčadi, kod Ivančana je Bigec zabio čak 21, ali i imao slabi suport suigrača.

Vindija je uvjerljivo svladala posljednju momčad lige Čakovec, ali uz vrlo loš ulazak u utakmicu. Gosti iz Čakovca bili su bolji i u prvoj i u drugoj četvrtini, vodili na poluvremenu s 10 poena razlike (34:44), tek su u nastavku odigrali Varaždinci kako se od njih očekuje, u trećoj četvrtini dostigli zaostatak, a u završnoj dionici pobjegli na u konačnici čak (pre)uvjerljivu razliku, plus 16 (84:68). Petrović je u pobjedu ugradio čak 29 poena, raspoloženi su bili i Nakić koji je dodao 16 te Šamarija s 12 koševa, kod Čakovčana najefikasniji Hrkač s 20 koševa i Vehsterbah-Stojan s pola koša manje (19).

Podravac iz Virja zadržao je prvo mjesto najuvjerljvijom pobjedom kola – 93:59 protiv Križevaca, Međimurje je protiv đurđevačke Mladosti probilo stotku (102:73), a u kolu bez iznenađenja očekivane su pobjede upisali i Petar Zrinski i Radnik iz Križevaca. U idućem kolu derbi u Križevcima, Grafičar ide Radniku, a put istoga grada će i Vindija jer igra protiv Križevaca. Ivančica će biti domaćin, ali na novom teškom iskušenju, dolazi odlična momčad Petra Zrinskog iz Vrbovca.

Rezultati 17. kola A-2 lige Sjever: Grafičar – Ivančica 95:64, Vindija – Čakovec 84:68, Podravac – Križevci 93:59, Međimurje – Mladost (Đ) 102:73, Bjelovar – Radnik 95:98, Petar Zrinski – Koprivnica 84:65.

Poredak: 1. Podravac 15-2 (+416), 2. Grafičar 14-3 (+317), 3. Međimurje 13-4 (+230), 4. Radnik 13-4 (+210), 5. Petar Zrinski 13-4 (+150), 6. Vindija 10-7 (+70)... 9. Ivančica 4-13 (-240)... 12. Čakovec 1-16 (-425).