Košarka: Pobjede Grafičara i Vindije u Križevcima, Ivančani namučili Vrbovčane

Objavljeno: 23.02.2015. 09:18

U 18. kolu A-2 lige Sjever i ludbreški Grafičar i varaždinska Vindija gostovali su u Križevcima i – pobijedili. Ludbrežani Radnika, Varaždinci Križevce. Ivančica pak je ugostila četvrtoplasiranog Petra Zrinskog iz Vrbovca i do završnice održavala neizvjesnost, na kraju ipak izgubila.

Ludbreški košarkaši su nakon lošijeg prvog poluvremena (vodstvo Radnika 49:42), u trećoj četvrtini preokrenuli rezultat dobivši tu dionicu s 10 koševa razlike (24:14 za ukupnih 66:63 uoči zadnjih 10 minuta) pa u završnoj četvrtini potvrdili pobjedu s novih pet poena „viška“, za konačnih 90:82. Manuel Novak je s 24 postignuta koša bio prvo ime Grafičara, Svoboda je vodio Radnik sa čak 38, međutim Novak je ipak imao bolji suport suigrača za konačnu novu, 15. prvenstvenu pobjedu.

Još je neizvjesnije bilo u srazu Križevaca i Vindije. I tu je domaćinu pripalo prvo poluvrijeme (32:28), u trećoj dionici Varaždinci su se približili na koš zaostatka (48:46) da bi u završnoj četvrtini Vindija preokrenula rezultat i izborila pobjedu s tijesnih, ali tim slađih 66:63. U utakmici s malo koševa Šamarija je zabio najviše, 14, Petrović „pola koša“ manje (13), Nakić još poen manje (12). Kod Križevaca je kapetan Matoić imao 19 koševa, nedovoljnih za više od časnog poraza.

Ivančica je dugo mučila vrbovečki sastav Petra Zrinskog, na poluvremenu je bilo 31:34, na kraju treće četvrtine 46:50, Vrbovčani su ipak dobili i zadnju dionicu, za konačnih 64:71. Krajinović je iz gostujućeg sastava s 23 poena bio prvi strijelac utakmice, u redovima Ivančice je Bigec zabio 13, Putarek 12, Auguštanec, Morović i Sayemeldahr 10...

Podravac iz Virja i dalje vodi, Koprivnicu je pobijedio čak 100:60, još je uvjerljivije bilo Međimurje u čakovečkom gradskom derbiju (110:60), tih istih 110 postigao je i Bjelovar u Đurđevcu, primivši doduše 85. U idućem će kolu Grafičar ugostiti baš Mladost iz Đurđevca, Vindija će biti domaćin Koprivnici, dok Ivančica odlazi na noge vodećem Podravcu.

Rezultati 18. kola A-2 lige Sjever: Radnik – Grafičar 82:90, Križevci – Vindija 63:66, Ivančica – Petar Zrinski 64:71, Koprivnica – Podravac 60:100, Čakovec – Međimurje 60:110, Mladost (Đ) – Bjelovar 85:110.

Poredak: 1. Podravac 16-2 (+456), 2. Grafičar 15-3 (+325), 3. Međimurje 14-4 (+280), 4. Petar Zrinski 14-4 (+157), 5. Radnik 13-5 (+202), 6. Vindija 11-7 (+73)... 9. Ivančica 4-14 (-247)... 12. Čakovec 1-16 (-475).