na vrlo zahtjevnom natjecanju

FOTO Toplički karatisti još jednom dokazali svoju kvalitetu i iz Mađarske se vraćaju s čak 6 medalja

Objavljeno: 24.09.2017. 15:26

Zadnja izmjena: 24.09.2017. 15:29

Jučer su članovi Karate kluba AIK iz Varaždinskih Toplica sudjelovali na jakom međunarodnom full contact kyokushin karate turniru u Šiklošu, Mađarska, uz 300-tinjak natjecatelja iz Mađarske, Slovačke i Hrvatske.

Turnir je ujedno bio izlučni za izbor mađarske reprezentacije za Europsko prvenstvo, te je zato konkurencija bila još oštrija. Devet natjecatelja AIK-a je ipak uspjelo osvojiti čak šest medalja, od čega tri srebra i tri bronce. Najbliža zlatu bila je Lana Šebrek Blažotić kod mlađih djevojčica - u finalu je izgubila tek nakon produžetaka 1:3. Srebra su osvojili još Lana Kalničanec kod djevojčica te Marko Dvorski kod starijih dječaka. Bronce su u zbirku medalja dobrim nastupima dodali Marin Šebrek kod starijih dječaka, Marta Ivanek kod starijih djevojčica i Nikolina Pantaler kod seniorki U22 u teškoj kategoriji. Klub su vodili glavni trener Saša Josip Milec i pomoćna trenerica Marinela Belavić. Nakon uspješnog otvaranja sezone slijedi turnir u Zaprešiću 7. listopada.