četvrta pobjeda u nizu

NK Varteks pobjedom nad NK Sloboda i dalje drži vrh Međužupanijske lige

Objavljeno: 23.10.2016. 18:45

Nogometaši Varteksa upisali su četvrtu pobjedu u nizu, treću u prvenstvu i treću zaredom na gostujućem terenu. Tri boda osvojili su i u Slakovcu, kod vrlo neugodne domaće Slobode.

Varteks je ovoga puta pobijedio, iako je utakmica bila izazovna. Nakon sjajne kontre Glavice i položene lopte za Medveda pomoćni sudac je označio nepostojeće zaleđe zbog čega je prvom strijelcu Varteksa i MŽNL-a poništen regularan pogodak.

Devet minuta kasnije Varteks je zabio drugi puta, Harmicar je s lijeve strane izveo slobodan udarac, Glavica glavom produžio loptu, a Medved isto tako glavom zabio za 0:1.

Iako su nakon odmora domaćini preuzeli terensku inicijativu, prvu je veliku prijetnju kreirao Varteks, odnosno Glavica u kontranapadu u 65. minuti. Njegov je udarac završio u bloku, baš kao i samo minutu kasnije opasan pokušaj Peteka za momčad Slobode. Upravo je Petek šest minuta kasnije zabio za 1:1, također glavom.

Varteks je krenuo na sve ili ništa, napao domaće i već dvije minute kasnije mu se isplatilo; Sokser je sjajno proigrao Glavicu, a asistent za prvi pogodak upisao se konačno i u listu strijelaca, za konačnih Sloboda – Varteks 1:2.

MŽNL – poredak nakon 10. kola: 1. Varteks 22 bodova (gol razlika 22:8), 2. Podravina 21 (19:8), 3. Polet (SMnM) 20 (18:8), 4. Nedelišće 18 (24:15), 5. Zelengaj 17 (18:13), 6. Sloga (ČK) 17 (18:18), 7. Novi Marof 16 (13:15), 8. Međimurec 15 (20:20)…