Nogomet, 1. ŽNL: Varteksu derbi protiv Varaždina ŠN

Objavljeno: 08.03.2015. 18:59

Danas je odigrano preostalih šest utakmica prvog proljetnoga kola Prve ŽNL, a najzanimljivije je bilo u Jalkovcu gdje je Varteks uzvratio „najdražem protivniku“ za poraz na stadionu Varteksa na startu prvenstva u kolovozu.

Podsjetimo, Varaždin ŠN je tog 17. kolovoza pobijedio 3:2 nakon što je Varteks vodio 1:0 i imao egal (1:1) na poluvremenu. Sraz istih protivnika je, zanimljivo, i tada i danas sudio i isti sudac, trnovečki arbitar Bojan Novosel, a i danas je pobjeda pripala domaćinu. Varteks je naime već u 6. minuti poveo golom Filipa Dolenca nakon pogreške stopera Ahmeda koji je – opet zanimljivo – u posljednji čas preregistriran iz trećeligaša NK Varaždina u županijski Varaždin ŠN. Pomalo začuđujuće s obzirom da je trećeligaški kadar Varaždina ionako pretanak, a egipatski stoper je kod bivšeg trenera Solomuna bio standardan gotovo čitavu jesen, točnije do ozljede.

Bilo kako bilo, u današnjem je derbiju 1:0 vodstvo Varteks održao punih 70 minuta, da bi 15 minuta prije kraja, nakon udarca iz kuta upravo Ahmeda (kojeg je trener Varaždina ŠN Rade Herceg u drugom poluvremenu prebacio u vršak napada) glavom izjednačio Josip Šestak. Činilo se u tim trenucima da je to i konačan rezultat utakmice, štoviše gosti su u tom dijelu susreta imali i terensku inicijativu, međutim iz jednog kontranapada, svega četiri minute prije kraja, Kastelov „joker s klupe“ Patrik Tudjan jednu je povratnu loptu zakucao iza leđa nemoćnog Črnka za 2:1 i velika, varteksovcima uvijek posebno slatka tri boda.

Poraz Varaždina ŠN znali su iskoristiti najveći rivali za vrh, Polet iz Cestice i Čevo. Cestičani su u Šemovcu preokrenuli rezultat u završnici, neugodan domaćin Mladost – koji je jesen okončao na 5. mjestu – vodio je golom Nikole Sajka sve do 73. minute kad je poravnao Danijel Tekić, da bi šest minuta prije kraja utakmice Antonio Vrček donio vrijedna tri boda Poletu, za učvršćivanje 1. mjesta na tablici. Čevo pak je 2:0 slavilo na svojem terenu protiv Podravca, uslijed čega je Varaždin ŠN pao na 3. mjesto, a dečki iz Podevčeva postali najbližim pratiteljima Poleta iz Cestice.

U ostalim utakmicama Bednja je deklasirala Sračinec na njegovom terenu, Rudar 47 odnio je bodove iz Lepoglave, dok su glatke domaće pobjede upisali Dinamo iz babinca i još jučer Obreš i Sloga.

Rezultati 16. kola Prve ŽNL: Varteks – Varaždin ŠN 2:1, Mladost (Š) – Polet (C) 1:2, Čevo – Podravac (S) 2:0, Obreš – Nedeljanec 3:1, Sračinec – Bednja 0:7, Sloga – Dubravka 3:0, Dinamo (B) – Polet (T) 3:1, Lepoglava – Rudar '47 1:2.

1. ŽNL – poredak: 1. Polet (C) 37 bodova (gol razlika 40:17), 2. Čevo 35 (36:17), 3. Varaždin ŠN 33 (48:26), 4. Obreš 32 (30:21), 5. Varteks 27 (37:21)... 15. Lepoglava 10 (17:44), 16. Sračinec 4 (12:47).