Odbojkašice Varaždin Volleya „ispunile obećanje“ i pobijedile Koloniju

Objavljeno: 14.03.2015. 21:06

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:18

Obećanje koje je u najavi utakmice dala kapetanica Varaždin Volleya Mirna Horvat ona i suigračice su i ispunile, pobijedile su – iako teže nego što su očekivale (3:2) – ekipu Kolonije iz Slavonskog Broda.

Varaždinke su odlično otvorile utakmicu, povele 6:2, kontrolirale rezultat ostatak seta i povele 1:0 dobivši prvi set 25:22. U drugom još superiornije Varaždinke, bilo je čak 25:13 i činilo se u tim trenucima da će gošće ekspresno pasti.

Međutim, što zbog želje trenera Jurena da pokloni minutažu što većem broju igračica, što zbog ambicije gostujuće ekipe da i ona pokaže da ima određenu vrijednost, treći je set „zakoplicirao stvari“. Brođanke su pružale veliki otpor domaćinu željnom brze pobjede, uspjele su gošće i preokrenuti i dobiti taj treći set rezultatom 21:25. U četvrtom – još veća drama. Kolonija je na krilima prethodnog seta digla svoju igru, Varaždinke nikako nisu uspijevale uhvatiti izgubljeni ritam, gošće su konstantno vodile s 3-4 poena razlike, domaće odbojkašice lovile minus. Od 11:15 do 17:17, od 17:20 do 20:20, međutim onda su opet Brođanke otišle na 20:24 i bilo je praktički jasno – igrat će se peti set. Gošće su s novih 21:25 izjednačile i – umjesto priželjkivane lake pobjede Varaždina – došlo je do lutrije petog seta.

U završni su set ipak Varaždinke opet ušle kao i na početku utakmice, povele 6:2 pa 9:4, na kraju i dobile taj peti set s uvjerljivih 15:8 za svoju šestu prvenstvenu pobjedu u 1. B ligi.

OK Varaždin Volley – OK Kolonija 3:2 (25:22, 25:13, 21:25, 21:25, 15:8)

Sutra (nedjelja) na parket Arene će i druga ekipa Varaždin Volleya (kadetkinje), koja će u sklopu 2. A lige ugostiti zaprešićko OK Nebo, s početkom u 16 sati.