pobijedile favorita

OK Kitro Varaždin iz Kupa izbacio proslavljenu Azenu!

Objavljeno: 01.10.2016. 18:20

Zadnja izmjena: 01.10.2016. 18:20

Odbojkašice Kitro Varaždina u svojem su prvom, povijesnom srazu s jednim prvoligašem u službenom natjecanju – pobijedile i to Azenu, velikogorički klub koji je godinama nosio kvalitetu hrvatske ženske odbojke. Rezultat je bio itekako uvjerljiv – 3:1 za Varaždinke, po setovima 21:25, 25:15, 25:14, 25:20!

U jedinom prvom setu kojeg su velikogoričke gošće dobile, Kitro Varaždin je vodio sve do završnice seta, imao i 20:18 i 21:19 pa pokleknuo uz šest poena gošći u nizu za 21:25.

Međutim već u drugom setu pokazala se potpuna dominacija varaždinskih igračica, ušle su sa 4:0, uskoro vodile 10:2, mirno održavale prednost do 19:15, a onda je Inka Inkret servis serijom zaključila set za čistih 25:15, za 1:1.

U trećem je bilo neizvjesno do 9:9, a onda su Varaždinke pobjegle na 18:10 pa potom i na 23:12 (uraganska 14:3 serija), blistale su mlade Inkret i Deglin, ali i na servisu i na prolazu iskusna Horvat, koja je veliki doprinos danas dala i na prijemu servisa, uz sjajnu mladu Teslu. Uglavnom, treći je dobiven rekordno uvjerljivo – 25:14.

U četvrtom su Velikogoričanke tražile povratak, dobro ušle u set (vodstvo 7:4), ali je već do prvog „tehničkog“ time-outa Kitro Varaždin preokrenuo na 8:7. Uskoro je bilo 12:10, gošće su preokrenule na 13:14, a onda je na servis opet došla izvrsno raspoložena Inkret i za koju minutu bilo je – 17:14. Nešto su još gošće probale kod 20:18, međutim varaždinske odbojkašice nisu ni slučajno htjele propustiti priliku uzeti „veliki skalp“ – 25:20 za velikih 3:1, za plasman u završnicu Hrvatskog odbojkaškoga kupa!