Maratonci PK Varaždin osvojili medalje u Biogradu na Moru

Piše: Mateja Rak

Objavljeno: 06.08.2017. 19:34

Zadnja izmjena: 06.08.2017. 19:39

Plivački klub Varaždin opet je proteklih dana ostvario sjajne rezultate.

Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine održano je 29.7.-1.8.2017.u Zagrebu na 50 m bazenu PVC Mladost. Karlo Hajdinjak nastupio je u 5 disciplina. Izborio je nastup u C finalu na 200 prsno te isplivao 3 osobna rekorda (50 slobodno, 100 delfin i 200 prsno). Jakov Igrec je nastupio u 4 discipline. Najbolji rezultat ostvario je na 200 delfin gdje je isplivao osobni rekord i izborio nastup u C finalu. Osim toga, isplivao je i osobni rekord na 100 leđno.

Danas je u Biogradu na Moru održan je 14. plivački maraton „Biograd 2017“  (3500m) i 8. Memorijalna utrka „Dino Eškinja“ (1000m). Ninoslav Petek je osvojio srebrnu medalju na 1000 m u kategoriji 40+ , dok je Maja Ledenko u kategoriji 30-39 god bila brončana .U kategoriji 40+, Danijela Vrbanec je bila šesta sa isplivanim vremenom 20,50 dok je Anita Gabud sa vremenom 22,38 zauzela osmo mjesto. Na 3500 m Ratko Mavrić i Emanuela Tropp osvojili su brončanu medalju, Ratko u kategoriji 20-29 god, a Ema u kategoriji 30-39 god. Will Tropp je zauzeo šesto mjesto, u kategoriji 13-15 god.