čestitamo na uspjehu

Prvi puta u povijesti PK Barok mlađi kadeti isplivali norme za Kadetsko Prvenstvo Hrvatske

Objavljeno: 23.07.2017. 16:51

Zadnja izmjena: 23.07.2017. 16:51

U petak i subotu je održano završno natjecanje za kadete u ovoj sezoni - Prvenstvo Hrvatske u Sisku. Na prvenstvu su pravo nastupa imali samo plivačice i plivači koji su ostvarili zadane kvalifikacijske norme.

U konkurenciji od 250 natjecatelja iz 32 hrvatska kluba, nastupila su i 4 člana PK Baroka: Petra Gašparac, Lana Cvetko, Nika Dobovičnik i Niko Balenta.

Petra Gašparac je najbolji plasman ostvarila u utrci 400 m slobodno s isplivanim osobnim rekordom, te zauzela 15. mjesto. Osim toga nastupila je na 100 m leđno (28. mjesto), 200 m leđno (22. mjesto), 100 m slobodno (51. mjesto ) i 200 m slobodno, također s isplivanim osobnim rekordom, čime je zauzela 22. mjesto.

Lana Cvetko je nastupila u 3 discipline: na 100 i 200 m leptir, te 100 m slobodno. U toj disciplini je isplivala osobni rekord i zauzela 44. mjesto, dok je na 200 leptir bila odlična, 17.

Nika Dobovičnik,  za ovo natjecanje je isplivala 4 norme i to na 100, 200, 400 i 800 m slobodno. Na 100 je zauzela 56. mjesto, na 200 - 38. mjesto, dok je na 400 i 800 slobodno sa svojim najboljim rezultatima  zauzela  fantastično 17. mjesto. Naime, naša Nika  je mlađa kadetkinja i na ovom Prvenstvu je plivala u konkurenciji s dvije godine starijim plivačicama.

Niko Balenta, također mlađi kadet, isplivao je jednu normu i tako nastupio na 200 m leptir, gdje je oduševio i popravio rezultat za punih 9 sekundi, te zauzeo sjajno 17.mjesto, u konkurenciji dvije godine starijih plivača.

Ovo 1. put u povijesti kluba da su mlađi kadeti uspjeli isplivati norme za Kadetsko Prvenstvo Hrvatske. Čestitamo našim plivačicama i plivačima!!