Rukomet: Dabrovi bez milosti protiv Ivanića

Objavljeno: 08.03.2015. 21:19

Rukometaši Varaždina 1930 su „nešto duže ostali na zagrijavanju“, međutim kad su počeli svoju utakmicu gosti iz Ivanić Grada više nisu imali šanse – na kraju je bilo 35:19 za Dabrove.

U 6. minuti utakmice na semaforu je pisalo – 1:5. Međutim, od 9. minute (od 4:6) pa narednih 10 minuta Varaždinci nisu primili pogodak, istovremeno su pet puta pogađali gostujući gol i u završnu trećinu prvog poluvremena ušlo se s rezultatom „na svojemu mjestu“ – 9:6. Do odmora je već bilo 16:9, a drugo je poluvrijeme proteklo u skroz – revijalnom tonu.Nakon šest minuta igre u nastavku već je bilo plus 12 (22:10), taj je višak održavan do završnice, kad su opet Dabrovi potegnuli, u zadnjih 12 minuta napravili novu 7:1 seriju, za konačnih 35:19.

Domaći je trener Ivandija dao popriličnu minutažu i igračima koji najčešće nisu u udarnoj sedmorci, između ostalog i mladima Trefilu i Lukavečkom, ovaj drugospomenuti je sa svoja dva debitantska pogotka zaradio i najveći aplauz od 200-tinjak gledatelja okupljenih na tribinama Arene. Inače, najefikasniji igrač utakmice bio je Ante Kuduz sa 7 pogodaka, gol manje postigao je imenjak mu Tokić, raspoloženi su bili i Šipić (5) i Herman (4 pogotka). Šut večeras nije išao Vedrana Huđa (0 od 5), međutim i Ivančan je dao svoj obol, kako u obrani tako i s nekoliko lijepih asistencija. I na golu opet raspoloženi i Špikić (10 obrana) i Meštrić (4 obrane), Galić je upisao jednu obranjenu loptu.

Dabrovi su s ovom pobjedom i dalje na vodećoj poziciji Premijer lige, bodovno međutim izjednačeni sa zagrebačkom Dubravom. Idućeg vikenda Varaždinci gostuju kod Splita.