Rukomet: Dabrovi s pola snage protiv Spačve

Objavljeno: 21.02.2015. 23:23

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Gosti iz Vinkovaca samo su u prvih 10 minuta parirali Varaždinu 1930, sve nakon toga izgledalo je kao lakši trening Dabrovima, uz konačni trijumf rezultatom 29:21.

Međutim, samo je rezultatski to izgledalo lako, da sve ne bude lijepo i ugodno pobrinule su se – nove ozljede. Već je i prije utakmice sa Spačvom šestorica VŽ-rukometaša bila izvan stroja, njima se večeras pridružio i Sršen zaradivši natuknuće lakta kod jednog udarca u parket.

Što se pak same utakmice tiče, Vinkovčani su imali startnih 0:0 i još samo – 4:4 u 10. minuti. Sve ostalo bilo je apsolutno u znaku Varaždinaca. Prvo su Dabrovi od spomenutih 4:4 pobjegli u svega pet minuta na 10:4 pa su do odmora održavali tu prednost (16:11 na poluvremenu) da bi početkom nastavka napravili novu 6:0 seriju i poveli 22:11, već u 38. minuti. Nije tu bio kraj povećanju prednosti, u 47. minuti bilo je i 26:13 no u tim je trenucima već trener domaćih Ivandija prilično kombinirao, ispremiješao momčad, što je u završnici uz objektivan izostanak motiva uslijed velike prednosti dovelo do ublažavanja poraza od strane gostiju, do konačnih „samo“ 29:21.

Martin Marčec bio je prvo ime utakmice, zabio je sedam pogodaka uz 100-postotnu realizaciju šuta (7/7), pratili su ga Tokić s 5 i Šipić s 4 pogotka. Prekinut je protiv Spačve i dugi vratarski post, konačno je jedan vratar imao respektabilan učinak, Matija Špikić obranio je 13 lopti od 26 upućena udarca. Kod gostiju najbolji Šijaković, sa 6 pogodaka.

GRK Varaždin 1930 se sada okreće gostovanju u Umagu u srijedu, ali i organizaciji velike rukometne večeri iduće nedjelje, u Areni Varaždin. Ljubitelje pravog rukometa očekuje naime istinski spektakl, konkretno dvostruki program: u 17 sati Dabrovi će u derbiju Premijer lige ugostiti Poreč, momčad koja je cijelu sezonu bila prvi pratitelj Varaždina na tablici, a nakon toga (u 19 sati) igrat će se i veliki hrvatsko-mađarski okršaj u srednjoeuropskoj SEHA ligi između PPD Zagreba i Veszprema.