Rukometašice Koke pobjedom protiv Trešnjevke prekinule negativan niz

Objavljeno: 31.01.2015. 20:28

Rukometašice Koke stigle su do prve pobjede u drugom dijelu Prve hrvatske rukometne lige za žene, slaveći u subotu u dvorani na Dravi protiv Trešnjevke 36:29...

Kokice su furiozno ušle u susret i već u 10. minuti vodile 7:3. U nastavku su održavale tri do četiri pogotka prednosti, a od 21. do 23. minute napravile su seriju 3:0 te se odlijepile na plus šest (15:9). Prvo poluvrijeme na kraju je završilo 19:14.

U drugi dio varaždinske rukometašice ušle su serijom 3:0 i pobjegle na plus osam te si osigurale miran nastavak susreta. No, nisu stale nego su prednost povećale na čak plus 11 (30:19). U posljednjih deset minuta rukometašice Trešnjevke uspjele su ublažiti poraz i susret je završio 36:29.

Najefikasnija u redovima Koke bila je Stella Mateša sa šest pogodaka, Ines Domjan dodala je pet zgoditaka, a vrata je zaključala Janja Golubić koja je protiv bivše ekipe skupila 17 obrana.

- Normalno da je prednost što poznajem svoje bivše suigračice, no poznaju i one mene. Odigrale smo odlično u obrani pa smo zasluženo smo slavile. Ova pobjeda nam je dobro došla nakon nekoliko poraza u nizu pa vjerujem da ćemo u pobjedničkom tonusu i nastaviti - rekla Janja Golubić, vratarka Koke.

U sljedećem kolu rukometašice Koke ugošćuju ekipu Zrinski.

Koka - Trešnjevka 36:29 (19:14)

Koka: Golubić (17 obr.), Jalušić 1, El. Halili 3, Ed. Halili, Babić, Antolić, Domjan 5, Tomašek 4, La. Kalaus 4, Dominić (2 obr.), Dežić 3, Haček 3, . Mateša 6(5),  Kovačić 1, Do. Kalaus 4, Zdravec 2, Trener: Neven Hrupec

Trešnjevka: Šimara 1, Kajfeš 4, Puljić 6(4), Bošnjak, Čagalj, Žužić (9 obr.), Blažek 5, Heraković 1, Andrijašević (4 obr.), Borković 5, Stojanov 2, Perkušić 2, Mrmić 2