Tanja Perec stigla do najboljeg plasmana u seniorskoj karijeri

Objavljeno: 07.03.2015. 17:26

Varaždinska streljačica Tanja Perec u petak je nastupila na Europskom prvenstvu u nizozemskom Arnhemu te u disciplini zračna puška 10 metara stigla do 12. mjesta.

Perec je tako bila vrlo blizu finalu, pucavši u kvalifikacijama 413,8 krugova, samo 0,4 manje od osme Njemice Seline Gschwandtner.

- Solidno sam odradila meč, iako je bilo šansi za finale. Malo sam razočarana, no s druge strane ovo mi je najbolji plasman u karijeri na seniorskim natjecanjima pa sam vrlo zadovoljna. To je takav sport u kojem nikad ne možeš kalkulirati, a ovo je najava da sam spremna na velike stvari na predstojećim svjetskim i europskim natjecanjima - istaknula je Tanja Perec.

Osim Varaždinke, nastupile su još dvije hrvatske streljačice.

Snježana Pejčić bila je 29. s 411,6 krugova, a Ana Kobilšek osvojila je 57. mjesto s 407,4.

Istaknimo da je do zlata stigla Gschwandtner s 206,8 pogodaka, 2,5 više od Talijanke Sabrine Sene, dok je broncu je osvojila Njemica Nina Laura Kreutzer (183,6).

S ukupno 1.232,8 krugova Hrvatska je u ekipnoj konkurenciji osvojila deveto mjesto. Zlato su osvojile Njemice (1.246,3), srebro Čehinje (1.244,1), a broncu Talijanke (1.242,8).

Tanji Perec u nastavku sezone slijedi polufinale i finale Hrvatske.