Treća HNL: Belovari za slavlje Podravine, Varaždin izgubio

Objavljeno: 21.03.2015. 19:04

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 07:19

Nogometaši Podravine s minimalnih su 1:0 pobijedili požešku Slavoniju u 19. kolu Treće HNL Istok, pogotkom Valentina Belovarija 11 minuta prije kraja. Varaždin pak je izgubio 2:1 u Đakovu od tamošnje Đakovo Croatije.

Podravina je uoči sraza sa Slavonijom slovila kao veliki favorit, požeška momčad je uz Viroviticu i Oriolik najskromnija momčad lige. Opet, u podsvijesti izabranicima trenera Slobodana Sudeca sigurno je bila i jesenska utakmica u Požegi, u kojoj je Slavonija bez ijednog boda na začelju tablice ugostila Podravinu koja je sa 7 bodova i 8:3 gol razlikom držala sam vrh prvenstvenog poretka. Međutim, „uz pomoć“ dva kaznena udarca Slavonija je tog 10. rujna slavila 2:1, postigavši pobjednički pogodak osam minuta prije kraja.

Sada je završnica utakmica opet donijela domaće slavlje, naime tek je u 79. minuti Valentino Belovari uspio zatresti mrežu gostujućeg vratara Reze, za prvu proljetnu pobjedu ludbreškog sastava. Podravina je naime u tri kola nastavka prvenstvene sezone upisala dva remija (Višnjevac, Belišće) i poraz u Vukovaru, trijumf protiv Slavonije vraća Ludbrežane u gornji dom Treće HNL Istok.

Nisu te sreće bili nogometaši Varaždina. Iako je trener Mumlek najavljivao pobjedu u Đakovu, izostanak kartoniranih Tuđana (crveni) i Roginića (tri žuta) bio je preveliki hendikep za ionako kadrovski skromno pokrivenu varaždinsku momčad. Đakovo Croatia je povela u 29. minuti golom Borka, Varaždin je ipak uspio do odmora vratiti rezultat u egal, u predzadnjoj minuti prvog poluvremena strijelac je bio Siniša Čeko. Ipak, sredinom drugog poluvremena domaćin je stigao do pobjedničkog pogotka nakon - prema riječima stratega Mumleka – greške najiskusnijeg igrača Varaždina Ivana Režića. Ivan Novoselić prometnuo se u junaka susreta, bilo je to u 66. minuti, a u preostalih 20-ak minuta Varaždin osim dominacije na terenu nije više uspio napraviti ništa ozbiljnije.

U idućem kolu veliki izazovi za oba predstavnika Varaždinske županije; Podravina gostuje u Antinu kod trećeplasirane Mladosti, dok Varaždinu dolazi vodeća Slavija iz Pleternice. Zanimljivo je da su upravo Slavija i Mladost igrale međusobno u ovom kolu, a u sjajnoj utakmici punoj preokreta Pleterničani su pobijedili 3:2. Gosti su poveli golom Severovića u 28. minuti, domaća 20-godišnja špica Tomislav Žuljević poravnao je već tri minute kasnije, da bi tinejdžer Jančić pet minuta prije odmora ipak donio prednost Mladosti na odmoru. U nastavku preokret, već nakon pet minuta igre je junak utakmice Žuljević poravnao, da bi osam minuta prije kraja Slaviji pobjedu donio Jurica Marčinković.

Rezultati 19. kola Treće HNL Istok: Podravina – Slavonija 1:0, Đakovo Croatia – Varaždin 2:1, Koprivnica – Međimurje 0:0, Slavija – Mladost (A) 3:2, Oriolik – Mladost (Ž) 0:0, Bjelovar -Vukovar 1991 1:3, Virovitica – Belišće 1:5.

Poredak: 1. Slavija 41 bod (gol razlika 37:11), 2. Mladost (Ž) 36 (31:19), 3. Mladost (A) 32 (30:15), 4. Vukovar 1991 32 (33:28), 5. Međimurje 28 (34:23), 6. Koprivnica 28 (30:19), 7. Podravina 28 (30:25)... 12. Varaždin 24 (22:19)... 16. Virovitica 0 (11:67).