naši veliki nogometaši

USPJEH U PRAGU Druga gimnazija na Svjetskom prvenstvu osvojila 11. mjesto

Objavljeno: 29.05.2017. 13:00

Zadnja izmjena: 29.05.2017. 13:03

Pobjedom protiv Bugarske 2:1 Druga gimnazija Varaždin zauzela je 11. mjesto na Svjetskom školskom nogometnom prvenstvu u nogometu koje je jučer završeno u češkome Pragu.

Bio je to ujedno prvi nastup neke hrvatske momčadi na ovom najprestižnijem školskom nogometnom natjecanju. Mladi Varaždinci ujedno su i najbolje plasirana momčad s područja bivše Jugoslavije, jer su ostavili iza sebe Sloveniju na 14. i Srbiju na  16. mjestu. Svjetsku je titulu - što će za mnoge djelovati iznenađujuće - osvojila ekipa Qatara koja je u finalu pobijedila vršnjake iz Njemačke s 2:1. Hrvatska je sada na 18. mjestu ljestvice FIFA-e u ovoj kategoriji, BiH je na 29. a Srbija na 40. mjestu. U svakom slučaju - ne samo zato što je to naše prvo sudjelovanje - čestitke dečkima iz Druge gimnazije!