Uspješan vikend za PK Varaždin

Piše: Mateja Rak

Objavljeno: 24.07.2017. 08:39

Zadnja izmjena: 24.07.2017. 08:50

Uspješan vikend imao je plivački klub Varaždin. Nastupili su na Prvenstvu Hrvatske za kadete u Sisku, na maratonu u Raslini te na još jednom maratonu u Novom Vinodolskom.

U mjestu Raslina održan je 8. plivački maraton. Plivalo se na Prokljanskom jezeru i bio je to jedan od najbrojnijih maratona u Hrvatskoj. Nastupilo je oko  270 natjecatelja iz deset država. Ove godine, po prvi puta, nastupili su i plivači iz Plivačkog kluba Varaždin, obitelj Petek, otac Ninoslav i djeca Nino, Karlo i Mia. U kategoriji 2009. godište Karlo je osvojio srebrnu medalju, 2007-2008. godište od 31 natjecatelja Nino je bio sedmi, a Mia deveta. U  maratonu na 1500 m, Ninoslav je zauzeo sedmo mjesto.

U Novom Vinodolskom održan je 3. Memorijal Veljka Rogošića. Sudjelovalo je oko stotinu plivača iz Hrvatske, Italije, Slovenije i Velike Britanije. Plivalo se na 1000m i na 3000m. Willi Tropp je nastupio na 1000m i zauzeo 13. mjesto u apsolutnoj kategoriji. Maraton od 3000m otplivala je Emanuela Tropp, i to u vremenu  1.01,38, čime je zauzela visoko 7. mjesto u apsolutnoj kategoriji.

U Sisku je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete. Anamaria Cmrečak i Lovro Pintarić nastupili su svaki u dvije discipline. Anamaria je nastupila na 100 prsno, gdje je zauzela 13. mjesto te na 200 prsno, gdje je zauzela 19. mjesto. U obje discipline, Anamaria je isplivala osobne rekorde i time uspješno zaključila ovu plivačku sezonu.Lovro je isplivao osobni rekord na 100 delfin i zauzeo 20. mjesto. Osim toga, nastupio je i na 200 delfin, gdje je na kraju bio 22.