Varaždinci donijeli pobjedu mladim vatrenima!

Objavljeno: 28.03.2011. 21:32

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je Ma?arsku u prijateljskoj utakmici u Splitu. Gosti su utakmicu otvorili s dva pogotka nakon dvije pogreške naše obrane, no mladi Hrvati nisu odustajali i u 90. minuti došli do pobjede...piše Bernard Juriši? za SportNet.hr

U drugom poluvremenu, na travnjak su ušla i trojica Varaždinaca, Roberto Pun?ec te Filip i Dino Škvorc, a upravo je Filip Škvorc bio i strijelac izjedna?uju?eg pogotka.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija ?etiri dana nakon poraza od Ukrajinaca u Dugopolju dobila je prigodu popraviti dojam na kraju pripremnog ciklusa kojeg su proveli u Splitu i okolici. U Parku mladeži ?ekali su ih Ma?ari.

U prvom dijelu naši su nogometaši dominirali u posjedu lopte, ali sli?no kao i njihove starije kolege nedavno u Tbilisiju, nisu imali ideju kako probiti ?vrstu i zgusnutu obranu stasitih Ma?ara. Štoviše, opasnije su djelovali gosti, koji su u nekoliko protuudara opasno ugrozili naša vrata.

Do?ekali su Ma?ari dvije pogreške naše obrane duboko u našem kaznenom prostoru i ve? u prvom dijelu poveli s dva razlike. Najprije je Gosztonyi u 21. minuti do?ekao "odbijanac" na drugoj vratnici i mirno loptu ispod Dela?a sproveo u mrežu, a na sli?an na?in je na suprotnoj vratnici reagirao i Balazs u 39. minuti. Poklon od Rugaševi?a spremno je zakucao pod gredu za 0:2.

Izgledalo je da ?emo i u Splitu na odmor oti?i s dva pogotka minusa, kao i u ?etvrtak u Dugopolju, no dvije minute kasnije ipak smo uspjeli ugurati jednu loptu u mrežu Ma?ara. Pami? je izveo slobodan udarac s desnog krila, a najviši je na pet metara u skoku bio Mateo Pavlovi? i glavom poslao loptu u donji desni kut za 1:2.

U drugi dio izbornik Šušak poslao je odmah ?ak 8 novih igra?a, na travnjaku su ostali samo Jakoliš, Keli? i Rugaševi?. U 52. minuti Dino Škvorc je glavom nakon slobodnog udarca pogodio vanjski dio grede.

Iako je lopta i dalje puno ?eš?e boravila u nogama naših nada, nije bilo velike koristi od mnoštva novih nogu u našoj mom?adi. Tek su Sliškovi? i Filip Škvorc stidljivo priprijetili.

S obzirom na terensku dominaciju ipak zasluženo izjedna?enje stiglo je u 80. minuti. Filip Škvorc je lijepo potegao s dvadesetak metara i pogodio "rašlje" za 2:2. Tri minute kasnije još je jednom s gotovo istog mjesta zaprijetio Varaždinac, no ovog puta nije bio jednako precizan.

Pobjedu smo mogli osigurati u 85. minuti kad je Pun?ec bio najviši u skoku na petercu, no tre?i pogodak ipak smo do?ekali i to u posljednjoj minuti. Abdurahimi je srušen u naletu u kaznenom prostoru gostiju, a Andrej Kramari? sigurno je realizirao kazneni udarac za kona?nih 3:2.

Hrvatska - Ma?arska 3:2 (1:2)

Split, stadion Park mladeži, 500 gledatelja, prijateljska utakmica.
Suci: Emir Pilav, Turudi?, Draškovi? (svi BiH)

Strijelci: 0:1-Gosztonyi (21.), 0:2-Balazs (39.), 1:2-Pavlovi? (41.), 2:2-F.Škvorc (80.), 3:2-Kramari? (90.-11m)
Žuti kartoni: Celjak (76.) - Fiola (57.)

HRVATSKA: Dela? (od 46. Picak), Keli?, Pavlovi? (od 46. D. Škvorc), Ademi (od 46. Šari?), Jakoliš (od 70. Celjak), Rugaševi? (od 66. Musa), Z. Pami? (od 46. Abdurahimi), Vuji?evi? (od 46. Pun?ec), Ti?inovi? (od 46. F. Škvorc), Vukuši? (od 46. Sliškovi?), Lendri? (od 46. Kramari?) (od 90. H. Bariši?). Izbornik: Ivo Šušak

MA?ARSKA: Gulacsi (od 46. Megyeri), Devecseri, Szokol (od 90. Kalnoki-Kis), Litauszki, Eppel (od 82. Katona), Balazs, Kiss (od 64. Hidi), Ad. Simon (od 86. Takacs), Gosztonyi (od 89. An. Simon), Fiola, K. Simon (od 62. Lazar). Izbornik: Antal Roth

Tekst: Bernard Juriši? / SportNet.hr