mlade nade KKK Varteks

Zapaženi rezultati Maje Štimac i Katje Bengeri na Svjetskom kupu u kajak-kanu spustu

Objavljeno: 13.06.2016. 16:00

Zadnja izmjena: 13.06.2016. 16:05

U petak i subotu u Sloveniji su održane prve utrke Svjetskog kupa u kajak kanu spustu na kojima su nastupile i članice Kajak kanu kluba Varteks Maja Štimac i Katja Bengeri, te u konkurenciji natjecatelja iz 20 država ostvarile zapažene rezultate.

Na klasičnom spustu održanom na Savi između Zagorja i Hrastnika u kajaku jednosjedu Maja Štimac zauzela je 15. mjesto, a u kanu jednosjedu Katja Bengeri je bila 9. Maja Štimac i Alba Zoe Gržin iz Zagreba nastupile su i u kanu dvosjedu za žene, te ostvarile najbolji rezultat među hrvatskim natjecateljima osvajanjem trećeg mjesta.

Natjecanje u sprintu održano je na Savinji u Celju i završilo je finalom koji je održan navečer pod reflektorima. Ukajaku jednosjedu Maja Štimac zauzela je 17. mjesto, a u kanu jednosjedu Katja Bengeri je bila 12. Za još jednu brončanu medalju zaslužne su Maja Štimac i Alba Zoe Gržin koje su u kanu dvosjedu u finalu stigle do trećeg mjesta.