Pobjednik Matija Kvasina

Završeno drugo izdanje biciklističke utrke Tour of Croatia, Radoslav Rogina završio na petom mjestu

Objavljeno: 24.04.2016. 19:43

Šestom etapom od Sv. Martina na Muri do Zagreba koja je prolazila Varaždinskom županijom završena je biciklistička utrka Tour of Croatia. Pobjednik je Matija Kvasina, a varaždinski predstavnik Radoslav Rogina osvojio je peto mjesto u ukupnom poretku.

Biciklisti su danas prošli kroz Hrženicu, Jalžabet, Varaždinske Toplice, Novi Marof, a cilj je bio u Zagrebu.

Kvasina (Synergy Baku) u 178 kilometara dugačkoj zadnjoj etapi, koja je pripala Norvežaninu Sondreu Holstu Engeru (IAM Cycling), sačuvao je prednost od 24 sekunde ispred drugog Danca Jespera Hansena (Tinkoff), dok je trećeplasirani Španjolac Victor De la Parte (CCC) zaostao 32 sekunde.

U posljednjoj etapi 37-godišnji Varaždinac Radoslav Rogina (Adria Mobil) završio je na 14. mjestu, a ukupno je završio na petom mjestu sa 1:16 minuta zaostatka za Kvasinom.