Mlada ludbreška modna dizajnerica Blanka Gotić interes za modu ima još od malih nogu kad je zavoljela likovnu kulturu, crtanje, stvaranje odjevnih predmeta zbog čega je upisala modni dizajn u srednjoj školi, a kasnije i Tekstilno-tehnološki fakultet u Zagrebu. Mlada nada ludbreškog, pa i hrvatskog dizajna, uoči Dana žena u suradnji s Udrugom 'Žene iz Centra svijeta' otvorila je svoju prvu samostalnu izložbu u ludbreškom dvorcu Batthyány.
Tim je povodom za eTV govorila o nedavno otvorenoj prvoj samostalnoj izložbi, modnim uzorima i svojim počecima u modnom svijetu.
Mlada dizajnerica Blanka Gotić istaknula je kako je najviše inspiriraju ljudi, priroda i glazba te dodala kako zapravo sve može biti inspiracija. Kako kaže, ima puno dizajnera čijim se radovima divi poput Alexandera Mcqueena, Ricka Owensa i Martina Margiele.
- Interes za modu sam razvila još od malih nogu, voljela sam likovnu kulturu, crtanje i stvaranje odjevnih predmeta, što me navelo da upišem modni dizajn u srednjoj školi, te nakon toga i Tekstilno-tehnološki fakultet u Zagrebu.

'Prva samostalna izložba'
Povodom Međunarodnog dana žena mlada je dizajnerica otvorila prvu samostalnu izložbu u ludbreškom dvorcu Batthyány, a, kako kaže, proces stvaranja kreće od osmišljanja teme, stvaranja koncepta, stvaranja 'moodboard-a', rascrtavanja skica, odabira istih za outfite, pronalaženja materijala, rađenja prototipa pa sve do izrade odjevnih predmeta.
- Izložba je bila povodom Međunarodnog dana žene s Udrugom 'Žene iz Centra svijeta', tako da sam veoma zahvalna što se to dogodilo. Jako sam zahvalna i Anji Štefančić uz čiju pomoć je omogućena ova izložba. Tema izložbe 'Od skice do kolekcije' prikazuje četiri kolekcije, četiri teme koje su nastale tijekom studiranja na modnom dizajnu na Tekstilno-tehnološkom fakultetu. One prikazuju diplomsku kolekciju, naziva 'Obedience in fragments', koja je nastala iz istraživanja mormonske vjerske zajednice - rekla je Gotić i dodala kako se bavila istraživanjem njihovih haljina i spomeničke kulturne baštine.
'Budućnost leži u održivosti i inovacijama'
Studentica Tekstilno-tehnološkog fakulteta voli koristiti zlatne, smeđe i zemljane nijanse, a dodaje i kako joj je fakultet pružio dobar temelj za razvijanje njenih ideja i koncepata.
- Druga kolekcija, koja je ujedno prikazana i fizički, naziva 'Teddy girls', bazira se na supkulturi Teddy boys-a koja je nastala 50-ih godina prošlog stoljeća. Fotografije su nastale u sklopu projekta Fotosofia 19, u organizaciji Damira Hoyke. Svakako se vidim u ovom području, htjela bih razvijati svoje kreacije, a budućnost smatram da leži u održivosti i inovacijama. Trebam hrabrosti i upornosti da nikad ne odustanem.

Komentari