valentinovski intervju

eTV - Upoznajte varaždinsku kemičarku u cvjećarstvu: 'I muškarci vole dobiti cvijeće, a najbolji izbor je...'

Vlasnica varaždinske cvjećarnice 'Flora Rustica' Malinka Cirkvenčić po struci je kemičarka, a u vlastiti cvjećarski biznis 'uplovila' je prije 15 godina...

Piše: Nika Bosilj

Objavljeno: 16.02.2025. 08:36

Zadnja izmjena: 16.02.2025. 09:09

Foto: Boris Matijašec/Nika Bosilj

Vlasnica varaždinske cvjećarnice 'Flora Rustica' Malinka Cirkvenčić po struci je kemičarka, a u vlastiti cvjećarski biznis 'uplovila' je prije 15 godina. Njena cvjećarnica dostavu nudi za područje Varaždinske županije, a na Facebooku imaju 12 tisuća pratitelja. U petak se proslavilo Valentinovo, a uskoro će se obilježiti i Dan žena. Dani su to koji u fokus stavljaju žene, a da i muškarci vole dobiti cvijeće potvrdila je cvjećarka Malinka Cirkvenčić.

Za eTV vlasnica je govorila o počecima rada, promjenama, Valentinovskoj ponudi i pripremama uoči Valentinova te muškarcima i cvijeću.

  • Od početaka do danas...

Radila sam prvo u drugim cvjećarama, a onda započela rad u svojoj. To je ljubav, 15 godina ove cvjećare.

  • Promjene u odnosu na početke?

Promjene su iz godine u godinu, treba pratiti trendove, uvijek ima nekih noviteta. To je najbitnije, da se prate trendovi.

  • Najpopularnije cvijeće za Valentinovo?

Crvene ruže, to je broj jedan i muškarci od toga ne odustaju.

  • Osim ruža?

Uz te crvene ruže, u zadnjih par godina trend su tulipani. Veljača je sezona tulipana, pa ima žena koje vole i tulipane.

  • Flowerbox ili buket?

U našoj cvjećari bi čak rekla flowerbox, to radimo puno. Ima onih koji više vole klasiku, pa se rade buketi, ali 'boxevi' su sad u trendu.

  • Najbitnije prilikom kupnje cvijeća je...

Najbitnije je da osoba koja naručuje zna šta voljena osoba voli.

  • Kad kreću pripreme za Valentinovo?

Pripreme kreću skoro tjedan dana ranije. U izradi imamo dehidriranih ruža, suhih buketića.

  • Produljenje svježine cvijeća...

Cvijeće kad dolazi od dobavljača do nas, dođe dehidrirano. Jako bitna je ta priprema, kod preuzimanja robe da se ruža dobro obradi, da se pravilno podreže i da se stavi u čistu vodu.

  • Vole li muškraci dobiti cvijeće?

Da, ima muškaraca koji vole cvijeće i koji baš uživaju u cvijeću.

  • Koju vrstu cvijeća vole muškarci?

Ima njih koji vole lončanice, ima muškaraca koji voli rezano cvijeće.

  • Buket za muškarca?

Kad radimo za muškarca buket, onda gledamo da ne bude puno mašnica, i da bude što jednostavnije cvijeće.

Komentari