gipkost bez granica

eTV: 13-godišnja Varaždinka Tamara Artić najbolja je hrvatska gimnastičarka - pogledajte kako izgleda njezin trening

13-godišnja juniorka Tamara Artić u 2018. godini osvojila je 8 zlatnih medalja na međunarodnim turnirima, dok je na državnoj razini potvrdila svoju poziciju juniorske državne prvakinje .Iza svih tih uspjeha stoji veliki trud i upornost..
Objavljeno: 08.11.2018. 19:35

Zadnja izmjena: 09.11.2018. 08:29

13-godišnja juniorka Tamara Artić u 2018. godini osvojila je 8 zlatnih medalja na međunarodnim turnirima, dok je na državnoj razini potvrdila svoju poziciju juniorske državne prvakinje osvojivši zlato na 27. višebojskom PH u ritmičkoj gimnastici i trenutno je najbolja hrvatska ritmičarka. Iza svih tih uspjeha stoji veliki trud i upornost, a kako izgleda njezin trening, pogledajte u video prilogu koji smo snimili.

Tamara je u drugom dijelu natjecateljske sezone pokazala svoju dominaciju i na 27. pojedinačnom i ekipnom PH osvojivši 4 zlatne medalje u vježbama s vijačom, obručem, čunjevima i trakom, dok je u vježbi s loptom osvojila drugo mjesto. Također, osvojila je dvije srebrne i dvije brončane medalje na međunarodnim natjecanjima.

Treba istaknuti kako je Tamara izborila svoje mjesto u reprezentaciji Hrvatske te nastupila na 3 FIG turnira gdje je izborila 4 finala s pojedinim rekvizitima, te brončanu medalju u vježbi s obručem na Luxembourg Trophy 2018. Usto, izborila je nastup na 34. Europskom juniorskom prvenstvu u Guadalajari, gdje je zamjetni rezultat postigla u vježbama s obručem (35. mjesto od 73 natjecateljica) i čunjevima (33. mjesto od 73 natjecateljica).