Donosimo detalje

Bliži se Noć muzeja, a evo kakav program je pripremljen u Dvorcu Trakošćan

Piše: BI

Objavljeno: 20.01.2026. 17:19

Zadnja izmjena: 20.01.2026. 17:19

Foto: Facebook (Dvorac Trakošćan)

Bliži se Noć muzeja koje se diljem naše zemlje obilježava 30. siječnja, a i ove će se godine, već tradicionalno, u Noć muzeja uključiti i Dvorac Trakošćan. Muzej će biti otvoren za besplatan posjet od 18 sati sve do ponoći, navode iz Dvorca Trakošćan na službenim društvenim mrežama. 

Kako navode, poseban program u koji se može besplatno priključiti je noćna vođena šetnja „Ped graudevi“, autorice i izvođačice Marije Grah. Riječ je o atmosferičnoj šetnji uz svjetlo lanterne, od mosta do ulaza u dvorac. Šetnja će se održati u dva termina, u 19 i 21 sati.

- Naziv „Ped graudevi“ dolazi iz bednjanskog govora i znači „Pod dvorcem“, a šetnja donosi intimnu priču ispričanu iz perspektive žene 1960-ih godina, prožetu osobnom i obiteljskom poviješću života uz dvor i grofove Draškoviće. U sklopu Noći muzeja pridružit će nam se i Rotary Club Trakošćan, koji će prikupljati donacije za financiranje prehrane učenika slabijeg imovinskog stanja - napisali su u objavi na službenim društvenim mrežama. 

Komentari