Objavljeno: 20.03.2012. 11:20

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Jedan od najboljih skijaša svih vremena, Švicarac Didier Cuche, zbog svoje dugovječnosti među ostalim natjecateljima Svjetskog kupa poznatiji kao "deda", protekli se vikend u Schladmingu oprostio od skijanja.

Njegova posljednja vožnja u Svjetskom kupu bila je uistinu nešto posebno. "Deda" se naime niz padinu spustio u retro izdanju i zaustavio se kod svakih vrata kako bi pozdravio postavljače i popravljače staze i zahvalio im se na svemu što su za njega učinili u karijeri koja je trajala više od 15 godina.

Cuche, inače specijalist za brze discipline, u karijeri je 17 puta pobjeđivao u Svjetskom kupu i osvojio pet malih kristalnih globusa, dvije medalje na Svjetskim prvenstvima, a najponosniji je na srebrnu medalju koju je osvojio na Olimpijskim igrama u Naganu 1998. godine.

Rođen je u Le Pâquieru u Švicarskoj "davne" 1974. godine i nakon karijere koja je trajala više od 15 godina napokon odlazi u zasluženu mirovinu.