2. ŽNL: Povijesni prvi poraz Varteksa u ligi

Objavljeno: 05.09.2011. 09:35

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:10

Nogometaši Varteksa doživjeli su povijesni prvi poraz u ligaškom natjecanju. U sklopu 4. kola 2. ŽNL ISTOK poraženi su sa 2:0 na gostovanju kod Budu?nosti u Vidovcu.

Iako su imali incijativu i posjed lopte cijelu utakmicu, iako su stvarali priliku za prilikom i uputili više od 10 udaraca u okvir protivni?kog gola, iako su imali podršku više od 200 svojih glasnih navija?a nogometašima Varteksa to nije bilo dovoljno za pobjedu.

Odmah na po?etku susreta „bumbari“ su preuzeli incijativu koju nisu ispuštali do kraja utakmice. No, u prvom poluvremenu ta je inicijativa bila poprili?no jalova.

Vidjelo se da u igri Varteksa nedostaje mladi Luka Lon?ar koji je odli?an partner kapetanu Nikoli Martinezu u sredini terena. Njih dvojica daju tempo igri i brzo i jednostavno su u stanju prenijeti loptu do protivni?kog gola.

Ustanovilo se da nedostatak jednog od njih ipak ima prevelike posljedice za igru Varteksa.

Lon?arova zamjena Drož?ek razbio je puno protivni?kih napada i puno je pretr?ao i trudio se ali nije sudjelovao u kreiranju igre što je otežalo posao Martinezu koji je tako bio ostavljen sam na vjetrometini na sredini terena.

No, i u takvoj igri „bumbari“ su uspjeli kreirati nekoliko odli?nih prilika no ni jednu od njih nisu uspjeli realizirati. Uvijek im je nedostajao jedan korak ili jedan centimetar kako bi lopta završila u mreži.

Trener Varteksa Denis Vida?ek dobro je razdrmao svoje igra?e u poluvremenu. Iz svla?ionice je izašla ekipa koja je bila spremnija na pobjedu nego u prvom djelu.

Tempo igre je ubrzan, bilo je više agresije i borbenosti nego u prvom dijelu. U prvih desetak minuta drugog dijela „bumbari“ su kreirali tri velike prilike i ?inilo se da voda nezaustavljivo ide na Varteksov mlin.

No, u trenutku najžeš?ih napada na gol doma?ih u 58. minuti, vezni igra? Budu?nosti uspio je ispucati jednu loptu prema napada?u Karlu Makšanu.

Makšan je krenuo na nju no vratar Varteksa Franjo Klepa? bio je brži i ?inilo se da je prilika za Budu?nost izgubljena. Klepa? je elegantno legao na zemlju pokušavaju?i je pokupiti i odmah proslijediti prema svojim napada?ima.

No, uslijedio je šok za ekipu i navija?e Varteksa. Lopta je nezgodno odsko?ila i presko?ila Klepa?a, a Makšanu je preostalo samo da je lagano proslijedi u mrežu.

Pogodak je do kraja razbudio „bumbare“ koji su odlu?no krenuli u napad po izjedna?uju?i pogodak. Prilike su se redale jedna za drugom. Vida?ek, Poljan i Posinovec nisu uspjeli pogoditi prazni gol glavom, Varga i Bosilj propustili su realizirati nogom, a Martinez i Drož?ek propustili su realizirati slobodne udarce.

I onda opet, u trenutku najžeš?ih napada na gol doma?ih u 86. minuti, igra?i Budu?nosti uspijevaju oteti jednu loptu na centru i ona nekako dolazi do „dede“ Darka Ozmeca koji je s ruba 16-erca lagano plasira u donji desni kut. Neobranjivo za Klepa?a, Budu?nost vodi 2:0 i utakmica je riješena.

U preostale ?etiri minute „bumbari“ su nastavljali napadati no nisu uspijeli zabiti barem po?asni pogodak.

Prvi je to njihov poraz u 2. ŽNL ISTOK i lekcija koju su skupo platili.

U broju propuštenih prilika vidjelo se naime da igra?i Varteksa teško podnose pritisak, a i da njihov pristup utakmici nije bio pravi.

Prije utakmice ve? su upisali lagana tri boda zaboravivši da se utakmice igraju na zelenom travnjaku i da obi?no traju 90 minuta.

Budu?nost je pak održala lekciju kako se bori za svoju ekipu i kako se pametnom igrom može napraviti puno i protiv „na papiru“ boljeg protivnika. Zasluženo nose sva tri boda.

NK BUDU?NOST – NK VARTEKS 2:0 (0:0)

Igralište: Park, Vidovec

Gledatelja: 300

Suci: Pavli? (Varaždin), Kapeš (Varaždin), Bogadi (Benkovec)

Strijelci: 1:0 '58 Makšan (Budu?nost), 2:0 '86 Ozmec (Budu?nost)

NK BUDU?NOST: Maruševec, Koši?, Kova?i?, Stankovi?, Župani?, Margeti?, ?ur?ek, Gradi?ek (od '46 Ozmec), Cafuk (k), Makšan (od '66 Novak), Horvat (od '46 Gazdek)

Trener: Krešo Stipan

NK VARTEKS: Klepa?, Bosilj, Seidl (od '33 Silaj-Vrhovski), Vida?ek, Soli? (od '62 Zajec), Drož?ek, Martinez (k), Varga, Poljan, Dolenc, Posinovec

Trener: Denis Vida?ek

2. ŽNL ISTOK i ZAPAD: Borbeno u Beretincu, Obreš „za deset“, Lepoglava „za devet“

4. kolo 2. ŽNL ISTOK i ZAPAD bilo je jedno od najzanimljivijih ove sezone. Na terenima diljem županije mogli ste vidjeti nekoliko velikih derbija i utakmica.

Najviše se pri?a o utakmici u Beretincu gdje je varaždinska Mladost svladala doma?ine iz jedanaesterca u zadnjoj minuti susreta.

Odli?ne utakmice su bile i u Knegincu, Babincu, Donjoj Vo?i i Svibovcu gdje su gledatelji vidjeli po pet golova i bilo je napeto do kraja.

Najefikasniji su bili pak Obreš i Lepoglava. Obreš je „utrpao“ deset komada Mladosti iz Varaždinskih Toplica, a Lepoglava devet Bratstvu iz Otoka Virje.