A-2 sjever: Nesretan vikend za Vindiju i Ivančicu

Objavljeno: 31.01.2012. 12:39

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je petnaesto kolo košarkaške A-2 lige sjever, a predstavnici Varaždinske županije bili su neuspješni. Vindija je na domaćem terenu poražena od Podravca, dok je Ivančica svladana u produžecima na gostovanju kod đurđevačke Mladosti...

Drugoplasirana momčad lige, varaždinska Vindija na domaćem terenu poražena je od Podravca 78-61.

U prvoj četvrtini domaćin je ostvario prednost od plus 10 da bi Podravac u drugoj četvrtini iskoristio "crnu rupu" u igri Vindijaša i na odmor otišao s četiri koša prednost. U trećoj četvrtini bolja ekipa bili su ponovo gosti, a svoju prednost do kraja predposljednje četvrtine povećali su na plus 15. U posljednjoj četvrtini gosti iz Virja kontrolirali su prednost, povečavši je na plus 17.

Najraspoloženiji u redovima Vindije bio je Vilim Poljak s 14 poena, dok je kod gosti najviše koševa postigao Beljan, čak 32.

Ivančica, koja se nalazi u zlatnoj sredini ljestvice u 15. kolu poražena je od đurđevačke Mladosti u produžecima 78-75.

Prva četvrtina bila je izjednačena, a Ivančani su nakon nje imali pola koša prednosti da bi do odmora povećali prednost na plus 14. U trećoj četvrtini domaćin je smanjio prednost na četiri poena, a u posljednjoj četvrtini Mladost je izjednačila pa se krenulo u produžetak. Spretniji i sretniji bili su domaći koji su na kraju slavili s plus 3.

Najistaknutiji kod Mladosti bio je Jančijev s 22 postignuta koša, dok je kod Ivančana najraspoloženiji bio iskusni Morović sa 17 ubačenih poena.

Treći županijski predstavnik, Grafičar nije igrao prošlog vikenda, već će u petak protiv Čakovca na domaćem terenu probati doći do prve prvenstvene pobjede.

U sljedećem kolu Vindija gostuje kod Čakovca, Ivančici dolazi Međimurje, a Grafičar gostuje kod Rudar Cimpera.

Rezultati A-2 sjever: Vindija-Podravac 78-61, Mladost-Ivančica 78-75, Petar Zrinski-Rudar Cimper 96-54, Međimurje-Koprivnica 118-88, Radnik-Bjelovar 83-88, Grafičar-Čakovec- igra se 4. veljače

Tablica A-2 sjever: 1.Međimurje 30, 2. Vindija 26, 3. Podravac 25..., 7. Ivančica 22,.... 11. Koprivnica 17, 12. Grafičar 14