A-2 sjever: Vindija uspješna, Ivančica i Grafičar poraženi

Objavljeno: 14.02.2012. 17:00

Zadnja izmjena: 13.01.2016. 10:29

Odigrano je sedamnaesto kolo košarkaške A-2 lige sjever, a od naših županijskih predstavnika samo je Vindija bila uspješna, dok su Ivančica i Grafičar poraženi...

Vindija se nakon prošlotjednog poraza ponovo vratila na pobjedničke staze, gostujućom pobjedom protiv Radnika 80-60.

Vindijaši su se nakon prve četvrtine odvojili na visokih plus 18 da bi do odmora Radnik smanjio na minus 11. U trećoj četvrtini Vindija vraća na plus 19 i do kraja susreta održava stečenu prednost povećavši je za još pola koša.

Najraspoloženiji u redovima Vindije bio je Jakšić koji je ubacio 28 koševa, dok se kod Radnika istaknuo kapetan Jericha s 18 postignutih koševa.

Ivančica je u Vrbovcu doživjela visok poraz, domaća momčad Petra Zrinskog bila je bolja rezultatom 80-48.

Domaćin je nakon prve četvrtine imao predost od plus tri, a do odmora je svoju prednost povećao na plus 11. Ključna je bila treća četvtina u kojoj je Petar Zrinski svoju prednost podigao na čak plus 29 da bi kraja utakmice prednost povećao na viskoih plus 32.

Najistaknutiji kod Ivančice bio je Rožman s 19 , dok je kod domaće momčadi to bio Krajinović s 22 poena.

Treći predstavnik Varaždinske županije, ludbreški Grafičar ni u 17. kolu nije upisao pobjedu. Na domaćem terenu svladala ih je Koprivnica 81-59.

Gosti su cijeli susret bili bolja momčad i iz četvrtine u četvrtinu dizali prednost da bi je do kraja susreta digli na čak 22.

Jedina svijetla točka u redovima Grafičara bio je Luka Siladić s 14 poena, dok je kod gostiju najviše zabio Regina, čak 26 koševa.

U sljedećem kolu Vindija ugošćuje Mladost, dok Ivančica i Grafičar igraju županijski derbi.

Rezultati A-2 sjever: Radnik-Vindija 60-80, Petar Zrinski-Ivančica 80-48, Grafičar-Koprivnica 59-81, Rudar Cimper-Čakovec 77-68, Mladost-Podravac 81-68, Međimurje-Bjelovar- igra se u srijedu

Tablica A-2 sjever: 1. Međimurje 32(utakmica manje), 2. Vindija 29, 3. Podravac 28..., 9. Ivančica 24, ..., 11. Bjelovar 18 (utakmica manje), 12. Grafičar 17