A2 liga: Tijesan poraz Ivančana, Vindiji nova (sedma) pobjeda

Objavljeno: 21.03.2011. 17:52

Zadnja izmjena: 08.12.2015. 08:09

Ovog vikenda odigrano je 21. kolo A2 košarkaške lige, u sklopu kojeg su košarkaši Vindije stigli i do sedme pobjede ovog proljeća, čime su došlo do visoke pete pozicije, dok je Ivančica propustila pobjedu na domaćem parketu protiv Čakovca…

Ivanečki košarkaši vodili su najveći dio susreta, igranog na domaćem parketu protiv Čakovca, no na kraju su propustili važnu pobjedu. Ivančica je na poluvremenu imala 12 koševa prednosti, no u trećoj četvrtini gosti se približavaju na minus 4, da bi u posljednjem dijelu susreta nadigrali Ivančane i na kraju pobijedili rezultatom 75:70.

Strijelce Ivančice predvodio je iskusni Morović sa 18 koševa, Lukinić je dodao 13, a Rožman, Sakač i Sayemaldahr po 12 koševa.

Košarkaši Vindije ostvarili su i sedmu pobjedu u nastavku sezone iz samo devet odigranih utakmica, gdje su poraženi samo od Križevčana i Međimurja, koje su uvjerljivo najsnažnije momčadi lige. Proteklog vikenda igrali su važan susret u Bjelovaru, gdje su istoimenog domaćina pobijedili rezultatom 83:78.

Najveći “krivac” za pobjedu Vindije ponovno je bio Željko Novak koji je ubacio čak 34 koša bjelovarskim košarkašima. Imao je i odličnu pratnju od M. Novaka sa 16 koševa i Nakića koji je postigao 12.

Vrijedi svakako spomenuti da ekipa Velimira Mudrog sve više dobiva konture prave ekipe, a ukoliko se poslože stvari i u organizacijskom i stručnom dijelu, uz neminovno novo omasovljavanje mlađih dobnih uzrasta, značilo bi to lijepu budućnost varaždinske košarke.

Trenutno se KK Vindija domogla "pozitivnog omjera" 10-9 te se s 29 bodova nalaze na visokom petom mjestu, koje im je malotko uoči sezone predviđao.

Vodeće Prigorje Financije “promarširalo” je Murskim Središćem, potvrdilo je i matematički naslov prvaka, za koji su najveći korak naprvili prije tri tjedna, pobijedivši uvjerljivo u Čakovcu dotad prvoplasiranu ekipu Međimurja.

Rezultati 21. kola: Ivančica – Čakovec 70:75,  Bjelovar – Vindija 78:83, Rudar Cimper – Prigorje financije 50:107, Međimurje – Mladost 82:68, Petar Zrinski – Radnik (23.03.), Podravac Slobodan.

Poredak: Prigorje financije 17-1, Međimurje 16-2, Podravac 14-5, Petar Zrinski 12-6, Vindija 10-9, Čakovec 9-10, Ivančica 6-13, Bjelovar 5-14, Radnik 5-13, Mladost 4-16, Rudar Cimper 4-15.