ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

AK Varaždin osvojio naslov viceprvaka Hrvatske u polumaratonu

Objavljeno: 26.08.2020. 18:42

Zadnja izmjena: 26.08.2020. 18:46

U Zagrebu održan 5. Zagreb21 – powered by Heineken 0.0 – Zagrebački proljetni polumaraton, a u sklopu kojeg je ujedno održano prvenstvo Balkana u polumaratonu.

Riječ je o utrci koja se inače redovno održava u proljeće, ali s obzirom na opće poznatu situaciju oko COVID 19, održana je 23. kolovoza. Utrku je uspješno završilo oko 700 natjecatelja raspoređenih u više kategorija (vatrogasci, štafete, utrka građana na 5 km i 21,1 km).

Najprije je krenula utrka građana na 5 km u kojoj je nastupilo 164 natjecatelja, a pobijedio je Silvio Grđan (AK Dinamo Zrinjevac) u vremenu 18 :05. Sa samo 10 sekundi zaostatka u cilj kao drugoplasirana ukupno i uvjerljiva pobjednica u generalnom poretku kod žena (18:15) ulazi Simona Jambrošić AK Varaždin.  U ovoj utrci nastupili su još Neven Šimunčić na 18. mjestu (22:57), Filip Njegovec na 37. mjestu (24:53), a u konkurenciji žena Anica Lacković bila je 5. (23:11) i Jasenka Šimunčić 8. (24:50).

Pet minuta nakon utrke građana, krenula je i glavna utrka dana na 21,1 km koja se ujedno bodovala za Prvenstvo Hrvatske u polumaratonu (pojedinačno i ekipno). S obzirom da je to za klub bila jedna od glavnijih utrka sezone, nastupili su u najjačem sastavu, a ukupno je u toj utrci nastupilo čak 20 članova AK Varaždin.

Najbolji od članova AK Varaždin i ovaj put je bio Andrej Hladnik koji je otrčao odličnu utrku u vremenu svojeg novog osobnog rekorda koji sada iznosi 1:14:20. Svakako je za napomenuti da je ispred Andreja bilo samo troje Hrvata, a i da pobjedničko postolje nije bilo tako daleko.

Odličnim utrkama Andreju su se priključili Matija Zadravec na 30. mjestu (1:18:13) i Zoran Križanić također sa novim osobnim rekordom 1:18:47. Budući da se troje najboljih boduje za PH njihovo zbirno vrijeme donijelo nam je AK Varaždin godine 2. mjesto. Pobjednici su ekipa AK Agram iz Zagreba (Bratulić, Dračar, Jakopović), a sa 15 sekundi zaostatka iza nas na 3. mjesto plasirala se ekipa AK Zabok (Čretni, Gorički, Hršak).

U ženskoj konkurenciji trenutno još se ne zna ekipni plasman, a najbolja od članica AK Varaždin bila je Alenka Horvat na 22. mjestu kod žena koja je istrčala odličnu utrku u vremenu 1:37:06. Ivana Baranašić bila je 40. kod žena sa 1:45 51 dok je Paula Šimunčić bila 43. sa 1:47:15.

Da ne bi sve ostalo samo na ovima koji su nam donijeli plasman za ekipno PH, potrudili su se i svi ostali naši članovi koji su također odlično trčali te porušili mnogi svoje osobne rekorde. Iz tog razloga još jednom velika čestitka i svima ostalima koji su ostvarili slijedeće rezultate: