USPJEH MLADIH PLIVAČA

Anamarija i Karlo nastupili u pet disciplina i osvojili pet medalja

Objavljeno: 02.07.2018. 18:35

Zadnja izmjena: 03.07.2018. 15:08

Na Regionalnom prvenstvu Hrvatske Regija 4 koje je održano Sisku nastupilo je oko 270 natjecatelja iz 13 plivačkih klubova. Natjecanje je održano u četiri dijela, a plivalo se u 50 metarskom bazenu.

Dva mlađa juniora Plivačkog kluba Varaždin Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak nastupili su u pet disciplina i osvojili ukupno pet medalja.

Anamaria je ostvarila svoj najbolji rezultat na 200 m prsno. Isplivala je osobni rekord i osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih juniorki, dok je u općoj i juniorskoj kategoriji zauzela je treće mjesto. Uz to, osvojila je i brončanu medalju na 100 prsno te isplivala osobni rekord na 100 delfin.

Karlo je osvojio zlatnu medalju na 100 i 200 m prsno, a bio je prvi u općoj, juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji. Osvojio je i srebrnu medalju na 100 m slobodno, kategorija mlađi juniori.

Ovo je bilo zadnje natjecanje za Anamariju i Karla prije nastupa na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine koje će se održati od 26. do 29. srpnja u Zagrebu. Za nastup na Prvenstvu Hrvatske Anamaria je izborila dvije norme (100 i 200 m prsno), a Karlo pet normi (50 i 100 m slobodno, 100 i 200 m prsno te 100 m delfin).