ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Članovi AK Varaždin nastupili na čak šest utrka u dva dana!

Objavljeno: 09.04.2019. 10:52

Zadnja izmjena: 09.04.2019. 10:52

Članovi AK Varaždin tijekom proteklog vikenda bili su iznimno aktivni i nastupili su na čak šest utrka.

Na “Maksimirski minus zwei cener”, kros utrci na 8 i 2 km u Zagrebu povodom Svjetskog dana zdravlja, nastupilo oko 500 natjecatelja. U utrci na 8 km Jasenka Šimunčić osvojila je 15. mjesto u generalnom plasmanu kod žena i 4. mjesto u kategoriji Ž 45 dok je Neven Šimunčić osvojio 48. mjesto kod muškaraca i 12. mjesto u kategoriji M 45. Paula Šimunčić bila je 2. u generalnom plasmanu kod žena.

U Osijeku je održan 15. Osječki Ferivi polumaraton, na 21 km uz utrku na 5 km. Ukupno je u utrci nastupilo 1350 trkača i trkačica, a Dinko Solić je zauzeo 16. mjesto u generalnom plasmanu kod muškaraca te 4. mjesto u kategoriji M 35.

U Cestici, u organizaciji SRD “Poleti” održana sad već i II. Memorijalna utrka Matija Milec. Ukupno je nastupilo 620 natjecatelja, a utrkivati se moglo na  2.5 km, 5 km,10.5 km i na 21 km. Na ovoj utrci nastupilo je više naših članova AK Varaždin koji su opet ostvarili vrlo vrijedne rezultate. U utrci na 5 km pobijedila je Simona Jambrošić, treba napomenuti da je Simona bila brža i od svih muškaraca u ovoj utrci. U utrci na 10 km pobjedio je Dinko Solić, samo dan nakon polumaratona u Osijeku. Marina Bača osvojila je 5. mjesto u generalnom plasmanu kod žena. Zdravko Hanžek bio je 40. u konkurenciji muškaraca. U generalnom poretku kod žena pobijedila je Marija Kosi.U najtežoj disciplini na 21 km  Srećko Vrček osvojio je 3. mjesto. U utrci je nastupila i Ivana Sirovec koja je utrku završila na 5. mjestu kod žena.

U organizaciji PD Bundek održan 2. Međimurski Trail, na 10 i 26 km.  Na 10 km pobijedila je, u ženskoj konkurenciji Anica Lacković a na 3. mjesto plasirala se Daša Žnidarić. U muškoj konkurenciji pobijedio je Josip Lacković. Na 26 km Mateja Kaniški bila je treća, a Marina Obelić  deseta. U muškoj konkurenciji pobiejdio je Igor Goričanec ispred Matije Zadravca. Davor Peteka+ bio je treći, Dalibor Horvat peti, Zvonko Artić 11, Tihomir Bogomolec 13, Mato Meštrić 28, Nikola Stepan 33.

Simon Malek Kuzmič pobijedio je na utrci u Sloveniji pod nazivom 17. Blaguški tek.

U  Beču je održan jedan od najprestižnijih svjetskih maratona – popularni Viena City Marathon. Ukupno je u utrci maratona i polumaratona nastupilo čak oko 40.000 natjecatelja. Predrag Martinčević istrčao je svoj prvi službeni polumaraton.