ATLETSKI KLUB VARAŽDIN

Članovi AK Varaždin tijekom proteklog vikenda nastupili su na čak četiri utrke

Objavljeno: 02.04.2019. 07:16

Protekli vikend održavalo se puno utrka, a članovi AK Varaždin nastupili su na čak četiri različite utrke na kojima su ostvarili zaista vrijedne rezultate.

Dinko Solić je nastupio na vrlo zahtjevnom trailu Life on Mars Trail 2019 na otok Pagu. Trčati se moglo u više različitih utrka, a Dinko se odlučio za dionicu od 14 km s 550 m visinske razlike na kojoj je na kraju i pobijedio u vremenu 1:15:55. U utrci je nastupio i novi član AK Varaždin Goran Ficko koji je otrčao 1:28:59 te osvojio 18. mjesto.

U Omišlju na otoku Krku održala se uztrka pod nazivom 3. Omišalj 10K . Trčala se dionica od 10 km na kojoj je nastupilo četiri člana AK Varaždin. Oni su ostvarili sljedeće rezultate:

• 12. Matija Zadravec - 38:42
  • 73. Ana Sajko - 54:10
  • 98. Vesna Crnčić - 58:25
  • 99. Željko Miklaužić - 58:27

U Ormožu također održan 18. Ormoški polmaraton 2019. Na polumaratonu su nastupili Vladimir Slunjski i Srećko Vrček koji su osvojili 9. i 10. mjesto u generalnom plasmanu. Vladimir Slunjski otrčao je 1:27:13 i bio 9. dok je Srećko Vrček otrčao 1:27:42 te osvojio 10. mjesto.

Za vrlo uspješan kraj trkačkog vikenda potrudio se Goran Marković koji je osvojio 3. mjesto na popularnoj Čazmi. Utrka od zagrebačkog do čazmanskog kaptola najduža je cestovna atletska utrka u Hrvatskoj duga 61 km i 350 m i među najstarijim je sportskim manifestacijama u državi. Trči se od 1976. godine i samo se jedne godine nije održala, zbog neposredne ratne opasnosti. Goran otrčao vrlo pametno ovu utrku te za nekoliko minuta popravio prošlogodišnje vrijeme i u ovoj teškoj utrci stigao do postolja, ispred njega bili samo Danijel Peček pobjednik utrke i drugoplasirani poznati ultramaratonac Robert Radojković.