TRKAČKI KLUB MARATHON 95

Članovi TK Marathon 95 iznenadili na splitskom polumaratonu

Objavljeno: 27.02.2019. 13:03

Zadnja izmjena: 27.02.2019. 13:10

Na Splitskom polumaraton vrlo uspješno nastupili su i članovi Trkačkog kluba Maraton 95 iz Varaždina.

Utrku polumaratona je završilo ukupno 1269 trkača i 595 trkačica, a najbolji su bili natjecatelji iz Kenije i Etiopije (pobjednik: Samuel Naibei Kiplimo 1:04:07 i pobjednica Mohamed Ahmed 1:13:19).

Utrka je održana po jakom vjetru, ali bilo je i sunčanih razdoblja te su članovi TK Marathon 95 uspješno savladali sve vremenske neprilike. Rezultati su bili odlični o čemu u korist svjedoči i podatak da su trojica članova TK Marathon 95 ušli u u TOP 5 kategorije M50.

TK Marathon 95 bio je u punom ženskom i muškom sastavu i ovako je to izgledalo:

ŽENE

6. Jasmina Ilijaš 1:23:54 (6. u ŽS)

142. Vanda Balaž 1:55:48 (26. u Ž40)

251. Mišela Kovač 2:03:53 (87. u ŽS)

303. Jadranka Težački 2:08:16 (31. u Ž45)

MUŠKARCI

37. Andrej Gužvinec 1:21:52 (25. u MS)

39. Goran Pongračić 1:21:57 (1. u M50)

87. Saša Moslavac 1:28:04 (4. u M50)

92. Mario Pongračić 1:28:43 (5. u M50)

104. Marko Poljanić 1:29:57 (57. u MS)

1103. Ladislav Gregorinčić 2:09:44 (55. u M55)

Na utrci je sudjelovala i naša muška štafeta u sastavu: Nikola Habrlin, Žarko Horvat i Mario Šoštarić, a utrku su završili kao odlični četvrti s vremenom 1:33:19

Splitski polumaraton se u ovom obliku održao posljednji puta jer će se na sljedećem, jubilarnom 20. izdanju, polumaratonskoj utrci pridružiti i utrka maratona.