GRADSKI RUKOMETNI KLUB VARAŽDIN1930

Dva najvažnija susreta 17. kola Paket 24 Premijer lige igraju se ove subote u Istri

Objavljeno: 26.02.2020. 09:01

Zadnja izmjena: 26.02.2020. 09:08

Varaždinci će pamtiti 16. kolo Paket 24 Premijer lige, ali ne po dobrom. Varaždin 1930 bez pomoći Frane Vujovića nije ista ekipa, niti u dvorani u Graberju gdje su dugo bili nepobjedivi. Varaždin 1930 je tako, nakon poraza od Sesveta, definitivno ostao bez Lige za prvaka.

Varaždin 1930 je ispustio važne bodove protiv izravnog suparnika za zlatnu sredinu prvoga dijela Paket 24 Premijer lige. Iz Graberja je bodove ove sezone odnio samo Bjelovar u prvom kolu. Sesvetama je to pak treća pobjeda u posljednja četiri susreta. Izostanak Frane Vujovića, ponajboljeg igrača Dabrova ove sezone, zbog ozljeda zadnje lože, izravno se odratio na rezultat. Varaždin 1930 ima ionako kratku klupu, pa je to najvjerojatnije bio jedan od ključnih detalja neplaniranog poraza. Sesvete su tako preuzele kontrolu nad igrom i rezultatom nakon dvadesetak minuta igre u prvom dijelu. Na poluvremenu su gosti imali tri pogotka viška 11:14. U nastavku su to udvostručili i bez velike neizvjesnosti došli do pobjede koja ima jamči miran kraj ovoga dijela natjecanja. Varaždin je porazom definitivno ostao bez mogućnosti da dohvati Ligu za prvaka. S pet pogodaka Dominik Novak bio je najprecizniji u domaćim redovima.

Odluka kola u Istri

Međutim, i u drugim susretima u 16. kolu bilo je iznenađenja. Vodeća Gorica pala je u Rijeci od Zameta, Dubrava je dobila u gostima i stigla na bod zaostatka, Poreč se spotaknuo u Vinkovcima.

Varaždin 1930 u subotu očekuje teško gostovanje u Poreču. Poreč i Vinkovci se bore za četvrtu poziciju koja vodi u Ligu za prvaka, pa je za očekivati da domaćini više priželjkuju pobjedu. Vinkovčani igraju u Umagu i imaju isti cilj, tako de će se najzaniljivije rukometne utakmice ove subote igrati u Istri.